Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi Farabi Hastanesi

Trabzon / Trabzon Merkez

Telefon:(0462) 377 50 00
Fax:(0462) 325 05 18
Adres:Kalkınma Mahallesi
Website:www.farabihastanesi.ktu.edu.tr

Harita

Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü arasında 1980 yılında imzalanan protokol ile Trabzon Soğuksu-Çamlık mevkiinde bulunan 225 yataklı binanın 10 yıl süre ile KTÜ Tıp Fakültesi'ne tahsis edilmesi ile aktif olarak hizmete başlayan Tıp Fakültesi Hastanesi, KTÜ kampusunda 38.000 metrekare kapalı alanda yapımı tamamlanarak Farabi Hastanesi adını aldığı 600 yatak kapasiteli yeni ve modern binalarına 1986 yılında taşınmıştır.

Bu tarihten sonra akademik ve idari kadro ile fiziksel imkanlar bakımından hızlı bir gelişme gösteren Farabi Hastanesi'nin, 1992 yılında ihale edilerek 1993 yılında kampus içerisinde 25.000 metrekare kapalı alanda inşasına başlanılan 308 yatak kapasiteli ek hastane binasının inşası (B blok) tamamlanarak 2004 yılında geçici olarak hizmete sokulmuştur. Daha sonra A blokta başlatılan yenileme çalışmaları tamamlanmış ve 2005 Eylül ayı itibariyle her iki ana blokta toplam 749 hasta kapasitesi ile hizmetine devam etmektedir.

Misyonumuz

  • İnsan haklarına ve çevreye saygılı, güvenilir, dürüst ve en üst düzeyde uzmanlaşmış tanı ve tedavi hizmetlerini sunmak,
  • Çağın gerektirdiği bilgi ve teknolojiyi kullanmak,
  • Bilimsel araştırmalar ve çağdaş tıp uygulamalarında öncü, uluslararası yetkinliği kabul edilmiş, alanında örnek alınan ve yeni ufuklar açan önder sağlık kuruluşu olmaktır.

Vizyonumuz

  • Bilimsel ve vicdani etik ilkelerden ödün vermeyen,
  • Hastalarının ve çalışanlarının memnuniyetine odaklanmış, en üst düzeyde sağlık hizmeti sunmayı planlayan, yönetim anlayışı ile örnek model olabilen,
  • Uluslararası tanmmışlık ve yetkinliğe ulaşmış önder sağlık kuruluşu olmaktır.

Diğer Trabzon Merkez Hastaneleri