İstanbul Lepra Hastanesi

İstanbul / Bakırköy

Telefon:(0212) 570 10 26
Fax:(0212) 583 00 86
Adres:E-5 Londra Asfaltı Üzeri Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Arkası
Website:www.leprahastanesi.gov.tr

Harita

50 Yataklı hastanemizde verilen hizmetler şunlardır;

Cildiye Polikliniği

Biyopsi

  • Patch Allerji Testi
  • PUVA ve UVB - yapay güneş ışını ile sedef, vitiligo tedavisi
  • Koter : Siğil ve benzeri lezyonların elektrikle yakılması
  • Krioterapi :Siğil ve benzeri lezyonların sıvı azotla dondurulması

Muayeneler telefonla alınacak randevu ile girişimsel işlemler muayeneden sonra doktorun vereceği randevu ile yapılmaktadır.

Dahiliye Polikliniği

Diş Polikliniği

Yapılan Tetkikler

  • Laboratuarımızda rutin biyokimya, sedimantasyon, tam kan sayımı, tam idrar tahlili, total IgE tahlilleri yapılmaktadır.
  • Radyoloji birimimizde direkt filmler çekilmektedir.
  • Tüm sonuçlar aynı gün içinde verilmektedir.

Hastanemiz 1981 yılından beri Lepra (Cüzam) hastalarının teşhis, tedavi ve takipleri için Sağlık Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cüzamla Savaş Derneği ile yapılan üçlü protokol anlaşmasıyla tüm Lepra hastalarına hizmet vermektedir. Hastalarımız hekim tarafından yapılan ilk muayenelerinde sorunları saptandıktan sonra Lepra hastalığıyla ilgili durumlarının irdelenmesi, gelişmelerinin izlenmesi için hastanenin Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Göz, Sosyal Hizmetler ve aktivasyon durumlarının incelenmesi için de Basil Laboratuarına giderler. Hastaların eğer lepra dışında sorunları varsa hastanemiz içindeki Dahiliye, Diş, Cildiye gibi uzmanlık polikliniklerine başvurabilirler.

Bu değerlendirmeler sonucunda yatırılarak verilmesi gereken bir hizmet söz konusu ise hastalar yatırılır ve gereken hizmetleri 35 yataklı Lepra Servisinde elemanların yardım ve destekleriyle verilir. Bu hizmet sağlığın her türlü sorununa yönelik olabilir. Herhangi bir biçimde Lepra yönünden aktif olan hastalara Lepra tedavisi uygulanırken, sakatlıkları nedeniyle ekstremitelerinde yaraları olan hastaların yara bakım ve tedavisi uygulanır. Gerekirse cerrahi işlemler yapılır. Bu arada koyucu ayakkabıdan proteze kadar her türlü yaşamı kolaylaştıran ve sorunları ortaya çıkmadan engellemeye yönelik önlemler de alınır.

Diğer Bakırköy Hastaneleri