Özel Sancaktepe Bölge Hastanesi

İstanbul / Ümraniye

Telefon:0(216) 621 13 13
Fax:0(216) 621 20 10
Adres:Atatürk Caddesi No: 125 Sarıgazi
Website:www.bolgehastanesi.com

Harita

Maltepe Bölge Hastanesi

1993 yılında açılan hastanemiz 50 yatak, 11 yoğun bakım yatağı, 2 acil gözlem yatağı ile faaliyet göstermektedir. Tam donanımlı 2 ameliyathane ve 2 doğumhanesi ve tüm branşlarda hizmet veren 24 polikliniği mevcuttur. Maltepe Bölge Hastanesi’nin eklentisi olarak bazı dallarda çalışan bir polikliniği de mevcuttur.

Sancaktepe Bölge Hastanesi

2001 yılında 36 yatak kapasitesi ile hizmete başlayan hastanede 2 ameliyathane, doğumhane ve 7 yataklı yoğun bakım ünitesi mevcuttur. Tüm dallarda faaliyet gösteren bu hastanenin 24 saat hizmet veren acil ünitesi bölgenin en yoğun çalışan merkezi konumundadır.

Pendik Bölge Hastanesi

Bölge Sağlık Grubunun üçüncüsü olan Pendik Bölge Hastanesi 2010 yılı başında hizmete girmiştir. 15’i süit 100 hasta odası, 23 yataklı Yoğun Bakım Üniteleri, 6 Acil Gözlem yatağı ile faaliyet gösteren hastanede tam donanımlı 4 ameliyathane, 2 doğumhane, modern bir Anjiyografi ünitesi bulunmaktadır.

Tüm tıp branşlarında poliklinik ve tanı üniteleri olmakla beraber Kalp-Damar Cerrahisi, Ortopedi, Nöroşirürji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Nöroloji ve Plastik Cerrahi alanlarında ön sırada yer almak hedeflerimiz arasındadır.

Vizyonumuz

Uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunan güvenilir, bilimsel, etik ve hasta haklarına saygılı referans merkezi olmak.

Misyonumuz

Topluma, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini sunmak amacıyla; Hastalıkta ve Sağlıkta Hep Yanınızda sloganını benimseyerek, hem hasta hem de çalışanlarının memnuniyetine odaklanmak, Kendilerini mesleklerine adamış sağlık çalışanları ve hekimlerin el ele verip birlikte nitelikli sağlık hizmeti sunmasını kendimize misyon edindik.

Kalite Politikamız

  • İnsan sağlığının korunması ve sağlıklı yaşamın devamını sağlamak ilk hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak için hasta memnuniyetini sistemli olarak izleyerek, elde ettiğimiz sonuçları, sunduğumuz hizmetleri geliştirmekte kullanırız.
  • Hasta haklarına saygılı; her türlü kişisel bilgiyi en yüksek güvenlik standartlarına sahip sistemlerle koruruz.
  • Sistemimizi sürekli gözden geçirme ve iyileştirme çabalarına önem vererek; kalite yönetim sisteminin şartlarını yerine getirir ve etkinliğini izleriz.
  • Çalışanlarımızı ilerlemenin ve sürekli iyileştirmenin temel kaynağı olarak görürüz.
  • Bireyin biz olduğuna, hiçbir bireysel çabanın takım çalışmasının üzerine çıkmaması gerektiğine inanırız. Çalışanlarımızın yetkinliklerinin arttırılmasına önem veririz.
  • Teknolojik yenilikleri takip ederek teşhis ve tedavide öncü uygulamaların yapıldığı kurumlar arasında yerimizi alırız.
  • Hastalarımızın ve çalışanlarımızın düşüncelerini bizlerle özgürce paylaşabileceği alanlar ve ortamlar oluştururuz.

Diğer Ümraniye Hastaneleri