İskenderun Devlet Hastanesi

Hatay / İskenderun

Telefon:0(326) 615 37 50
Fax:0(326) 616 16 01
Adres:Dumlupınar Mahallesi 264 Sokak
Website:www.isdh.gov.tr

Harita

İskenderun sahil tarafında hizmet vermekte olan B Bloğumuz Fransızlar tarafından yapılan tarihi bir bina olup şuan sit alanı statüsündedir. 1927 yılında Cerrahhane ve Göğüs Hastalıkları Merkezi olarak açılmış, 1950’li yıllarda Devlet Hastanesine dönüştürülmüştür. İskenderun merkezde hizmet vermekte olan A bloğumuz ise 1968 yılında SSK hastanesi olarak açılmış, 1992 yılında kapasitesi arttırılmış, 2005 yılında ise İskenderun Körfez Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2006 yılında her iki hastane İskenderun Devlet Hastanesi adı altında birleştirilmiştir.

Kalite Politikamız

Hastanemizde çalışanlarımız ve teknik donanımızla; kaliteli, güvenilir ve kolay ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmak, hastalarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyetini ilke edinerek gelişen tıp bilimi ve teknolojileri ışığında hasta haklarına duyarlı olarak kalite anlayışından ödün vermeden hizmet standardımızı üst seviyeye çıkarmaktır.

Misyonumuz

Gelişen teknolojiye ayak uydurarak, hasta bakım kalitesini en üst seviyede tutarak, teşhis ve tedavi edici sağlık hizmetlerini doğru ve güvenli bir şekilde uygulamaktır.

Vizyonumuz

Tıp teknolojisindeki gelişmeleri takip ederek, çalışanlarımızın eğitimlerini en üst seviyeye çıkarmak ve hasta beklentilerine duyarlı olarak Doğu Akdeniz bölgesinin öncü hastanesi olmaktır.

Diğer İskenderun Hastaneleri