Hendek Devlet Hastanesi

Sakarya / Hendek

Telefon:0(264) 614 60 78
Fax:0(264) 614 60 80
Adres:Akpınar Mahallesi Dr. Cevdet Şahinli Caddesi No:30
Website:www.hendekdh.gov.tr

Harita

Hastanemiz ilk defa 1952 yılında Sağlık Merkezi statüsünde hizmete açılmıştır.

İnşaat oturma alanı 1330m², kapalı inşaat alanı  4250m², Arsa Alanı  2200m² olan hastanemiz 1996 yılında yataklı servislerin bulunduğu ek binanın hizmete konulmasıyla ve son olarak 2003 yılında poliklinik binası ile hizmet sunmaktadır. 53 Yatak kapasitesi ile sürekli gelişerek ve bölge insanının sağlığına katkı sunmaya devam etmektedir.

Sakarya ili Hendek ilçesinde 2012 nüfus kayıtlarına göre 73.963 ve diğer ilçelerden gelenlerle yaklaşık 100.000 kişiye hizmet veren, kalite hedefleri doğrultusunda sürekli gelişmeye gayret eden hastanemiz hasta memnuniyetini sürekli arttırmaktadır.

Fiziki şartlara bağlı eksiklerimiz yeni hastane binamızın hizmete girmesiyle iyileşecek ve sağlık ekibinin kurumsal hedefler doğrultusunda bir arada gayret göstermesiyle birlikte hizmetin kalitesi daha da yükselecektir.

Sağlık hizmeti almak için başvuran tüm hastalarımıza yaklaşımımızda dil, din, ırk, cinsiyet ve sosyal sınıf farkı gözetmeksizin, hasta haklarına saygılı, çalışan haklarına duyarlı, etik değerlere bağlı bir gelişim ve değişim içindeyiz.

Hizmeti veren ile alan arasındaki pozitif iletişim ile memnuniyeti sürekli arttırmak için çalışan sağlık ekibimiz sürekli eğitimlerle kaynakları etkin ve verimli kullanmayı, nitelikli kanıta dayalı ve hasta odaklı sağlık hizmeti sunumunu sağlamanın yanında çeşitli iletişim yolları ile hastaları sağlık konusunda bilgilendirmekte sosyal sorumluluk projeleri ile sağlığa katkı sunmayı hedeflemektedir.

MİSYONUMUZ

Sağlık hizmeti almak için başvuran tüm hastalarımıza  din,  dil, ırk, cinsiyet ve sosyal sınıf farkı gözetmeksizin, hasta haklarına saygılı, çalışan  haklarına duyarlı, etik değerlere bağlı ve hizmeti veren ile alan arasındaki pozitif iletişim ile  memnuniyeti sürekli hale getirmek, kaynakları etkin ve verimli kullanmak,nitelikli sağlık hizmeti sunumunu sağlamak çeşitli iletişim yolları ile hastaları sağlık konusunda bilgilendirmek,sağlık hizmeti sunarken hasta ve yakınları ile kendi personelimizin de memnuniyetini önemsemek,sosyal sorumluluk projeleri ile sağlığa katkı sunmaktır.

VİZYONUMUZ

Gelecekteki  bilimsel ve teknolojik gelişmelere sonuna kadar açık, çevremizde ve bölgemizde aynı statüde olduğumuz sağlık kuruluşları ile her alanda etik kurallar çerçevesinde sürekli rekabet içinde hasta tedavi ve bakımında  kaliteli sağlık hizmeti ile memnuniyeti arttırmak ve dolayısı ile  insan sağlığına katkı sunmaktır.

Diğer Hendek Hastaneleri