Esenyurt Devlet Hastanesi

İstanbul / Esenyurt

Telefon:0(212) 596 19 99
Fax:0(212) 596 67 82
Adres:Fatih Mahallesi 19 Mayıs Bulvarı No: 8
Website:www.esenyurtdh.gov.tr

Harita

Misyonumuz

Esenyurt Devlet hastanesi olarak misyonumuz, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak üzere;

  • Bilimsel - vicdani etik ve ilkelerden ödün vermeden açık, dürüst, güvenilir bir tanı ve tedavi hizmeti sunmak.
  • Sürekli eğitim,ölçme iyileştirme yöntemleri kullanarak devamlı gelişmeyi, sağlayan bir yönetim ve işletim sistemi örneği vermek.
  • Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst düzeyde, yaygın ve bütünleşmiş bir yapı içinde, topluma sunmak.
  • Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,
  • Kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanları ile hizmet vermek.

Vizyonumuz

Biz kendimizi kişi ve kurum olarak Bilimsel, Vicdani Etik ve İlkelerden asla ödün vermeden, insanlık onuruna saygılı, açık, dürüst, güvenilir ve en yüksek kalitede sağlık hizmetleri sunmaya adamış bulunuyoruz. Kendimizi adadığımız işin insanlık için anlamını, önemini ve kutsallığını asla unutmuyoruz.

Biz Esenyurt Devlet Hastanesi olarak, halkımızın en çok incelebilir olduğu sağlık alanında hastanemize güvenmesini; ezilmeden ve üzülmeden hizmet alabilmesini her zaman önemseyeceğiz.

Birikimlerimizi gelecek nesillere taşıyan, dünyanın önde gelen tıp merkezlerinde ki çalışmaları takip ederek bilim be bilginin zirvede uygulandığı bir kurum olacağız.

En yüce değer bilgi, en üstün hizmet insana hizmettir, inancı ve anlayışı bizim için bir yaşam felsefesidir. Bu inanç ve anlayışla bütün insanlığı kucaklayan Esenyurt Devlet Hastanesi Türkiye hastaneleri içinde önde gelen hastaneler arasında olacaktır.

Tıbbi hizmetlerdeki mükemmeliyet düzeyi, Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini yaratmadaki kararlılığı, Üstün nitelikli ekibi ve çağdaş altyapısı, Öncü uygulamalarıyla; Türkiye’ye model oluşturmayı gösterilen sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.

Diğer Esenyurt Hastaneleri