Çal Devlet Hastanesi

Denizli / Çal

Telefon:0(258) 751 22 44
Fax:0(258) 751 30 07
Adres:İsmailler mah. Sağlık cad. no:45
Website:www.caldh.saglik.gov.tr

Harita

KALİTE  POLİTİKAMIZ: Temiz bir ortamda, hasta odaklı, güler yüzlü personel ile çalışma memnuniyetini ön planda tutan, sürekli kendini yenileyen kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır.

 

HEDEFLERİMİZ: Çal Devlet Hastanesi Üst Yönetimi, Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde; kalite politikası ile tutarlı ölçülebilir yıllık kalite hedeflerini oluşturur. Birimlerin hedefleri mevcut durum tespitinden  sonra,  ilgili  birim  sorumluları  tarafından  Kalite  Yönetim  Birimi  ile  birlikte oluşturulur ve  Kalite Yönetim Temsilcisine  sunulur. Hedefler belirlendikten sonra hedeflere ulaşabilmek için stratejiler belirlenir. Hastanenin genel kalite hedefleri ve birimlerin kalite hedefleri belirlendikten sonra hedeflerin gerçekleştirilmesinden sorumlu olanların dikkatine sunulur. Üst Yönetim  kalite  hedeflerini  Yönetim  toplantısında  izler,  herhangi  bir  sapma  olduğunda  ise hedefler de yenilenir, yeniden düzenlenir.

 

MİSYONUMUZ:  Deneyimli ve eğitimli personel ilehasta ve çalişanlarin memnuniyetini ön planda tutarak, sürekli iyileştirmeyi hedef alan güvenli ve kaliteli sağlik hizmeti vermek.

 

VİZYONUMUZ: En etkin ve kaliteli sağlik hizmeti ile ilçe hastaneleri arasinda en seçkin sağlik kuruluşu olmak.

 

HASTANEMİZ:

     Daha önce Sağlık Grup Başkanlığı binasında  Sağlık Merkezi olarak hizmetine  devam etmekte olan hastanemiz 2001 yılında Çal Devlet Hastanesi bünyesine geçerek Sağlık Merkezi Personeli ile birlikte Çal Devlet Hastanesi binasına taşınmıştır.Hastanemiz Denizli Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.

     Hastanemiz 2001 yılından itibaren Çal merkez,köy ve kasabaları ile Baklan,Bekilli ilçelerine en yakın hastane olması sebebiyle geniş bir nüfusa hizmet vermektedir.İlçemiz 32 yerleşime sahiptir. Bunlardan 23 adedi köy,8 adedi de kasabadır.

     İlçemizin nüfus dağılımı aşağıdaki gibidir.

      2001 yılında 50 yataklı olarak hizmete açılan bina 2008 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından hastanemizde uzman doktor eksikliğinden dolayı hasta yatış oranının düşüklüğü sebebiyle diğer ilçe hastaneleri gibi yatak sayıları azaltılarak 33 yatağa düşürülmüştür.Halen 33 yataklı olan hastanemizde acile başvuran hastalarımızı  gözlem amacıyla takip ettiğimiz 5 adet de acil müşahede yatağı bulunmaktadır.Hastanemiz 2010 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından 25 yatağa düşürülmüştür.

      Hastanemiz en yakın ile 64 km uzaklıktadır.

Diğer Çal Hastaneleri