Eşim Hamile ve Alerji Sorunları İçin Nasıl Bir Tedavi Uygulanmalıdır?

Merhaba. Eşim şu anda ikiz gebelik yaşamakta. Yalnız kolay bir gebelik geçirmiyoruz maalesef. Eşim 30 yaşında. Son zamanlarda sıkça alerjik reaksiyonlar geçirmekte. Özellikle ürtiker tarzında başlayan probleme prednol 40 kullanarak yanıt bekledik. İlk seferde yanıt aldık fakat şimdi doktoru tekrar prednol 40 yaptırmamızı istedi. Yaptırdık fakat cevap alamadık. Avil amp. Uyguladık yine cevap alamadık. Son olarak bu sefer avil merhem kullandık yine yanıt alamadık. Eşimin hayat kalitesi son derece düştü. Şu anda ayaklarda kollarda özellikle eklem arkalarına geniş plakalar halinde ürtiker tarzı oluşumlar baş gösteriyor. Ümmin sistemi tetikleyen alerjeni de bir türlü bulamadık. Sizde takdir edersiniz ki hamlelik ilaç kullanımın da kısıtlayıcı bir faktör. Hamileliğin 8. Ayına girmek üzereyiz. Bu aşamada bütün önerilerinize ihtiyacımız var. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dr. Hastane.Com.Tr Doktoru Hastane.com.tr

Öncelikle geçmiş olsun, sizin tarif ettiğiniz ürtiker idiyopatik ürtiker yani sebebi belli olamayan, size tavsiyem artık gebeliğin son döneminde olduğunuz için (bebeklerin iç organları ve yapıları geliştiği için) bir takım tedaviler denenebilir. Fakat dermatologunuzla, kadın doğum uzmanınızı bir araya getirmeniz gerekir.

Bu tavsiyeler, genel bilgilerdir. Fakat unutmayınız ki, özel rahatsızlığınız için en iyi tavsiye, şikayetlerinizi dinleyen ve sizi muayene eden doktorunuzun tavsiyesidir.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri