Boynum, Sırtım ve Başım Çok Ağrıyor, Bunun Tedavisi Mümkün mü?

Boynum ve sırtım çok ağrıyor özellikle sağ tarafımın kürek kemiğimin olduğu kısım, sırtımın ortası. Ayrıca başıma arada bir sancı giriyor. Sebebini bulamıyorum tekstilde çalışıyordum, ağrılarım yüzünden bıraktım. Tedavisi mümkün müdür?

Uzm.Dr. Faruk Akçay

Devamlı masada oturmaya bağlı boyun fıtığı ve veya skolyoz (omurgada aşırı eğrilik) ve/veya fibromyalji hastalığınız olabilir. Öncelikli olarak vertabra grafileri (cervikal, thorakal, lumbal-iki yönlü) çekilmeli. Muayene bulguları, şikâyetlerinizin detayı ve grafiler de anormallik tespit edilirse, gerekirse vertabra MR' ı (cervikal, thorakal) önerilebilinir. Ayrıca Kan Sayımı, Crp, Sedimantasyon, Glikoz, Alt, Ast, Cpk, Rf, Ana, Antids Dna, Tsh, Serbest T4 yapılmalıdır.

Anamnez (sorgulama), muayene ve tetkikleriniz ile tanınız gerçekleşebilir. Tedaviniz tanı sonrası değerlendirilir.

Bu tetkik takip için beyin cerrahi veya ortopediye ve beraberinde Dâhiliye başvurabilirsiniz.

Fzt. Adil Çelikdelen

Değerli hastamız,

Muhtemelen çalışma koşullarınızın sebep olduğu bu rahatsızlıktan, İlaç + fizik tedavi yöntemleriyle şifa bulabilirsiniz.

Saygılarımla…

Öncelikle geçmiş olsun size, Boyunda, sırt ta, omuz da ve kollarda ağrı ve uyuşma var ise tedavi görmeniz gerekir, tedavi için lütfen www.boyunfitigi.net web sitemizi ziyaret ediniz.

Sevgi ve saygılar.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri