2,5 Aylık Bebeğin Ateşinin Sebebi Beyin Çatısıyla İlgili Olabilir mi?

Merhaba, yeğenim 2,5 aylık. 2 tane sorunu var. Kakasını yapamıyor, bağırsakta canlı hücre yok. Beslenmeyi ince bağırsaktan kolostomi açtılar, anne sütü ve ince bağırsak için olan mamalardan kullanıyor. Sıvı yüklemesi yapılıyor ve serum veriliyor. Kilo alımı devam ediyor, 8 kilo olduğunda kolostomi aşağıya doğru uzatılacak. Şu anki kilosu 3,850 gr. İnce bağırsak ile yaşamı nasıl devam eder? Diğer sorunu ise; beynin üzerindeki çatı oluşmamış. Ne kadar sürede oluşur? Geç oluşmasının ne gibi zararları vardır? Doğduğunda ateş sorunu yoktu son on gündür ateşinin olması beyinle ilgili olabilir mi? (38.derece) Akraba evliği değil. Bir çocukları daha var. Onda herhangi bir sorun yok.

Op.Dr. Abdurrahman Selçuk Uzun

Öncelikle kalın bağırsakta tam olarak ne sorunu var bilmek lazım. Belli ki çocuğun anne karnında gelişmesi tam olmamış. Hastalığa göre kalın bağırsak fonksiyon kazanıp işlemeye başlarsa kolostomi kapatılır ve bir sorun olmaz. Ama yok tamamen fonksiyonsuz bir kalın bağırsak ise ömür boyu ince barsak ostomisi ile de yaşayabilir. Bu beslenme yetersizliğine yol açar ama yaşamını etkilemez. Genelde bu hastalıklarda kolostomisi kapatılır bir süre sonra.

Kafatasının üst bölümü normalde bebeklerde anne karnında en son gelişir ve hatta bebek doğduğunda hala biraz yumuşaktır. Zamanla oluşacaktır. Bu ateşinin bununla ilgili olduğunu düşünmüyorum, zira bunun ile ilgisi olması demek beyin iltihabı demek. O da çok ciddi bir durum olurdu. Zamanla her şey yoluna girecektir. Aslında tam ve doğru bilgiyi sizi ameliyat eden cerrahlardan öğrenmelisiniz.

www.hemoroideson.com
www.laparoskopist.com

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri