Yüzümdeki Doğum Lekelerinden Bir Türlü Kurtulamadım. Ne Yapabilirim?

Merhaba, ben 28 yaşındayım ve bekarım. Yüzümde doğum lekelerine benzer lekeler var. Bunların güneşten olduğunu söylüyorlar ama ben adet düzensizliği için Diane ve Yasmin isimli ilaçlardan kullandım. Bunlardan olabileceğini de söylüyorlar. 5 seans lazer, 2 kez de kimyasal peeling yaptırmama rağmen iyileşme yok. Lekelerim yazın daha belirgin hale geliyor, kışın yok oluyor. Bu durumdan çok rahatsızım. Bu konuda ne yapabileceğim konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar.

Op.Dr. Bülent Cihantimur

Merhaba,

Vbeam Perfecta Pulsed Dye Lazer, darbeli boya lazerinin en yeni modeli olup Türkiye’de ilk kez Estetik İnternational’da kullanılmaya başlanmıştır. Doğum lekesinin (Port wine stain) standart tedavisi olarak önerilen bu lazer ayrıca birçok damarsal lezyonun tedavisinde de başarıyla kullanılmaktadır.
Çok geniş kullanım alanı olan lazerin etkinliği klinik olarak 300’den fazla çalışmayla kanıtlanmıştır. Tedavi yaşı doktor muayenesinden sonra netleştirilebilir.

Tedavi maliyeti uygulama yapılacak bölge büyüklüğü veya yerine göre değişebilir. Sosyal güvenlik kurumu, uygulama maliyetini tamamen estetik amaçla gerçekleştirilmesi nedeniyle karşılamamaktadır. Tedavide, uygulama aralıkları en az 4-8 haftadır ve en az 5-6 seans devam edilmelidir.

Detaylı bilgi veya randevu almak için 444 77 07’den Çağrı Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Muayene sonrasında, Estetik International’in uzman doktorları sizin için en uygun lazeri ya da lazer uygulama kombinasyonunu seçerek istediğiniz uygulamayı gerçekleştirecek, mükemmel sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Görüşmek Dileğiyle.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri