Yeni Apple Watch, Kalp Krizini Önceden Haber Verebilecek

Bir sonraki Apple Watch'ın kalp krizi riskinizi önceden ölçebileceği ve kalbe göndereceği akımdan gelen verileri işleyerek bir EKG cihazı olarak kullanılabileceği iddia ediliyor.

Apple Watch kalp atışı hızınızı önceden tespit edebiliyor ancak bu veriler, kalp ritminizdeki değişiklikleri ve kalp krizi riskinizi önceden anlamaya yetmiyor. Görünen o ki Apple bir sonraki yeni Apple Watch'ı, EKG kalp monitörü olarak kullanabilir duruma getirmeye istekli.

SAATİ SIKINCA GÖĞÜSE AKIM GÖNDERECEK

Bloomberg'e göre, iki parmakla sıkılması durumunda yeni Apple Watch, kalpteki elektrik sinyallerini izlemek için kişinin göğsüne fark edilemeyen bir akımı geçirecek ve düzensiz kalp hızı gibi anormallikleri tespit edecek.

KENDİNİZE EKG YAPABİLECEKSİNİZ

Şu anki Apple Watch, kalp atış hızınızı önceden tespit edebiliyor ancak bu verilerle kriz olasılığınızın olup olmadığını anlamak o kadar kolay değil. Dolayısıyla, bir sonraki giyilebilir ürün için, şirketin bir EKG kalp monitöründe eklemeye çalıştığı belirtiliyor. Yani EKG ve ECG olarak bir elektrokardiyogram testi, Apple Watch ile yapmak mümkün olacak.

RAKİPLERİNE KARŞI BÜYÜK AVANTAK SAĞLAYACAK

Bu olası sağlık risklerini, düzensiz kalp atışlarını takip etmek için oldukça ideal bir aksesuar olabilir. Bunu kolunuzda taşıdığınız bir cihazla yapmak, bir doktorun ofisini ziyaret etmekten daha kolay.

Apple, EKG monitörü özelliğinde başarılı olursa, Apple'ın Fitbit, Xiaomi ve Garmin gibi rakiplerine karşı önemli bir avantajı olabilir. Bu üçlü 2017 yılının 3. çeyreğine göre, fitness aletlerinin en büyük üçüncü satıcısı durumunda bulunuyor. Oyunun bu noktasında, teknolojik atılımlar Apple'ın rekabet üstünlüğünü almasının tek yolu gibi görünüyor.