Yaşlı Adamın Safra Kesesinden 305 Taş Çıktı

Uşak'ta mide rahatsızlığı nedeniyle özel hastaneye giden 67 yaşındaki adamın safra kesisinden 305 taş çıkartıldı. Hastanın sağlık durumu iyi.

Uşak'ta özel bir hastanede ameliyat edilen 67 yaşındaki İsmail Cengiz'in safra kesisinden 305 taş çıkartıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Güvenç Dinçer, Cengiz'in ameliyatının başarıyla gerçekleştirildiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

MİDE RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE HASTANEYE GİTTİ

Alınan bilgiye göre, mide rahatsızlığı nedeniyle özel bir hastaneye giden 67 yaşındaki İsmail Cengiz'in yapılan tetkiklerinde safra kesisinde taş bulunduğu belirlendi.

305 TAŞ ÇIKARILDI

Ameliyata alınan Cengiz'in safrasında 305 taş çıkarıldı.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Güvenç Dinçer, hastanın ameliyatının başarıyla gerçekleştirildiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

"ÜLSER OLDUĞUMU BİLİYORDUM AMA TAŞLARDAN HABERİM YOKTU"

Cengiz ise doktorlara teşekkür ederek, "Uzun yıllardır yoğun bir mide problemi yaşıyordum, son 15 gündür ilaçlara rağmen geçmeyen ağrılarım vardı. Ülser olduğumu biliyordum ama saframdaki taşlardan haberim yoktu. Bu kadar taşa bende ailem de şaşırdık" dedi.

Cengiz tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edilecek.