Uzman Gözü ile Refleksoloji Nedir?

Avrasya Refleksoloji Merkezi kurulduğu günden beri birçok hastanın yüzünü güldürdü.

Ankara demirtepe'de Avrasya Refleksoloji Merkezinde engelli çocuklara uzman Refleksologlar tarafından 'Refleksoloji' yöntemiyle masaj tedavisi uygulanıyor.

Uzman Refleksolog Serpil BİHİR, bir masaj terapisi olan Refleksoloji ile hastalarını tedavi ediyor. Refleksoloji tamamlayıcı tıp yöntemi, ayakaltı noktalarına parmak baskısı yolu ile belirli teknik uyarılarla yapılıyor. Dış etkilere bağlı olmak üzere istemsiz kas kasılması olarak tanımlanan masaj yöntemi ile başta stres, yorgunluk, uykusuzluk, baş ağrıları, kabızlık, hazımsızlık, sırt ağrıları vb. rahatsızlıklar tedavi ediliyor.

Ayaklara özel ovma hareketleriyle uygulanan masaj, ayrıca fiziksel engelli çocuklarda destekleyici tedavi ile büyük aşamalar kaydedilmesini sağlıyor. Uzman Refleksolog Serpil Bihir Avrasya Refleksoloji Merkezinde fiziksel engelli çocuklara Refleksoloji Yöntemi ile uyguladıkları destekleyici tedavide olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi. Serpil Bihir; bu tedavi metodunun başta otistik ve spastik engelli çocuklar olmak üzere birçok engelli gruba yardımcı tedavi metodu olarak uygulandığını kaydetti. Tüm vücudun ufak bir modeli olan ayakta tüm organ ve uzuvların bir karşılığı olduğunu iddia eden BİHİR, 'Bu tedaviyi bir çok hastalıkta, baş ağrısında, bel fıtığında, iç hastalıklarından karaciğer,bağırsak,özellikle mide sorunlarında çok rahat sonuç alabiliyoruz.Bu tedavi engelli çocuklar üzerinde uygulanabiliyor.Engelli çocuklarda beyinden kaynaklanan sorunlarda özellikle baş parmak beyni ifade ettiği için bu alan üzerine yoğunlaşarak çocuktaki algıyı,kas kuvvetini arttırmayı ,sertlik varsa bunların yumuşatılmasında bir çok yönde kullanabiliyoruz.stres atmak istiyorsanız da çok etkili bir yöntem.Yan etkisi bulunmuyor dedi.