TRAŞSIZ AĞRISIZ SAÇ EKİMİ

Genetik faktörler, stres, yaşlanma, hormonal bozukluklar ya da yanlış beslenme gibi birçok olumsuz faktör saç dökülmesine sebep olabilir.

Saç dökülmesi problemi yaşayan kişiler, sosyal hayatlarında özgüven eksikliği hissedebilirler. Bu noktada saç ekimi işlemi, kişiye kendisini iyi hissettirecek sonuçlar ortaya koymaktadır.

Günümüzde farklı teknikleri bulunan saç ekimi uygulamasında son dönemde en çok tercih edilen yöntemler arasında traşsız ağrısız saç ekimi bulunmaktadır. Kanama ve şişliğin en düşük düzeyde kaldığı bu yöntemler sayesinde hasta, acı çekmeden operasyon geçirmenin avantajını yaşayabilir.

CİLDE YALNIZCA SİLİKON BAŞLIK TEMAS EDİYOR

Peki saç ekimi nasıl yapılır? Ağrısız saç ekimi işleminde, iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde hastanın ağrı duymadan saç ektirebilmesi sağlanır. Operasyon sırasında iğnesiz anestezi cihazları, anestezi sağlayan maddeleri basınçla püskürterek gözenekler aracılığıyla cilt altına ulaşmasına hizmet eder. Cilde yalnızca silikon başlığın dokunduğu bu özel cihazlar sayesinde anestezi sağlayan maddelerin cilt katmanlarında enjektör iğnesinden daha geniş bir alana yayılması ve böylece ağrının ortadan kalkması sağlanır.

DOKUYA SAYGILI SAÇ KÖKÜ ALIMI

Traşsız saç ekiminde ise, çoklu saç köklerini parçalamadan alabilme yeteneğine sahip olan düşük devirli mikromotorlar ile ense bölgesinden saç kökleri alınır. Saçlar kazınmadan traşsız yapılabilen bu uygulama ile "dokuya saygılı" saç kökü alımı gerçekleştirilmektedir.

SAFİR PERKUTAN TEKNİĞİ KULLANILIYOR