Skinny Pantolonlar Felç Olma Riskini Arttırıyor

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre dar pantolon giyenler büyük tehlike altında. Dar pantolonlar bacaklardaki sinirleri deforme ederek, felç riskini arttırıyor.

Amerika'da bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre skinny yani dar pantolonlar bacaklardaki sinirleri öldürüyor. Sinirleri ölmüş bir bacak büyük oranda felç olma riski taşıyor.BACAKLARI FELÇ EDİYOR

2000'li yıllarda gitgide popülerleşen 'skinny jean' adeta insanları felç etmek için üretilmiş. Bu dar pantolonların içine girebilmek için özel diyetlere başvuranlar dahi var. Fakat skinny pantolonlar sağlığımıza fazlasıyla zararlı. Uzmanlar bacak kaslarımızın rahat ettiği sıkmayan pantolonlar giymemizi tavsiye ediyor.

VAJİNAL MANTARA DA SEBEP OLUYOR

Askılarımızda zararsız görünen dapdar jean’ler vajinal mantar enfeksiyonuna dahi sebep olabiliyor. Vajinanın florasında meydana gelen değişikliklere bağlı olarak enfeksiyon oluşabiliyor. SKINNY YERİNE PAMUKLU TAYT

Sağlıksız dar pantolonlar yerine pamuklu kumaştan yapılmış taytlar tercih edilmeli. Bunların içinde hem kendimizi çok iyi hissedecek hem de vücudumuz hava alacak.

İlgili Sağlık Konuları