Sıla'nın durumu kötüye gidiyor!

Tepki çeken reklam filminde rol aldıktan sonra depresyona girdiği iddialarını yalanlayan Sıla'nın saçlarındaki seyrelmenin de devam ettiği öğrenildi.

 Yayınlanan reklam filminden dolayı eleştirilere maruz kalan Sıla, geçtiğimiz haftalarda saçlarındaki seyrelmeden dolayı soluğu bir saç merkezinde almıştı. Saç sorunları hızla artan ünlü sanatçı, saç kaybını önlemek için bu kez de soluğu Nişantaşı’nda bulunan bir saç merkezinde aldı. Geçmişte de saç problemleri yaşayan şarkıcı, seyrelen saçlarını pudrayla kapattığı, tedavi edilmediği takdirde kellik sorunu yaşayabileceği ve bu nedenle tedavi sürecine biran önce başlamak istediği öğrenildi. COCA Cola’nın Hindistanlı şarkıcı Dhanush’un “Why This Kolaveri Di” adlı şarkısından uyarlanan ve başrolünde Özcan Deniz ile Sıla’nın olduğu reklam filmi, yayınlandığı andan itibaren sosyal medya gündeminden düşmemişti. Özcan Deniz ve Sıla’nın plajda romantik bir atışma yaptığı Bollywood temalı reklam filmi hakkında sosyal medyada çok sayıda olumsuz yorum ve eleştiriler yapıldı. İddiaya göre o eleştiriler Sıla’yı çok üzdü. Şarkıcının yoğun sıkıntı ve stres nedeniyle sağlık sorunları yaşadığı ve bu yüzden üç gün hastanede tedavi gördüğü iddia edildi. Ancak Sıla bu iddaları yalanlamıştı.
Saçkıran Nedir? (alopesi areata)

Tıp dilinde ‘alopesi areata’ olarak adlandırılan saçkıran, saç köklerini etkileyen ve genellikle bozuk para büyüklüğünde, yuvarlak parçalar halinde, yer yer saç dökülmesine neden olan bir rahatsızlıktır. Saçkıranın farklı türleri vardır ve nadir olarak da tüm saçın hatta vücuttaki tüm kılların dökülmesine neden olur. Genel olarak nedenlerine bakıldığında saçkıran bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Bağışıklık sistemi vücudu dışarıdan gelen tehditlere karşı korumak için tasarlanmıştır. Ancak bazı kişilerin bağışıklık sistemi dışarıdan gelen tehditlerin, hastalıkların dışında vücudun kendisine karşı da saldırıya geçer. Bağışıklık sisteminin bu kendi kalesine karşı yaptığı saldırılardan kaynaklanan hastalıklara otoimmün hastalıklar denir ve saçkıran da bunlardan biridir. İlgili Sağlık Konuları