Refleksoloji Nedir?

Avrasya Refleksoloji Merkezi bünyesinde yapılan refleksoloji seansları ciddi manada dikkat çekiyor. Binlerce yıl önceden gelen refleksoloji yöntemini uzman refleksolog Serpil BİHİR anlatıyor..


Ayaklar vücudun aynasıdır öğretisine dayanan 12bin yıllık bir geçmişi ile günümüze kadar gelen en etkili, destekleyici ve tamamlayıcı tedavi yöntemidir.

Refleksoloji sağlık için uygulanan, kişiyi sağlığına kavuşturup kaliteli yaşam sunmayı amaçlar.
Beynimiz ve vücudumuzda bulunan sinirlerin çıkış noktaları olan el ve ayaklara, belirli bası teknikleri ile uygulanan manuel tedavi yöntemidir.

Her organ ve uzvumuzu uyaran sinirlerin birer uç noktaları mevcuttur, refleksoloji yönteminde verilen uyarılar hasarlı ya da görevini yapamayan siniri aktif hale getirerek ilgili organa doğru uyarının gitmesini sağlar.
Vücudumuz devasa şekilde işleyen bir mekanizmaya sahiptir. Sistem düzenli ve sağlıklı işlerken yaşadığımız olumsuzluklar (kaza, düşme, çarpma, oksijensiz kalma, havale….. gibi) sinir hücrelerinin görevini yapmasını engeller.
Refleksoloji ile yapılan uygulama verilen uyarılar, hasarlı olan sinirleri uyarıp görevini tekrar gerçekleştirmesini sağlar. İlgili organın sinir uçları uyarılarak tedavinin ilk aşaması gerçekleşir.

Kişi kendisinde ne gibi etkiler görür?

Refleksoloji uyarıları sağlıklı ve doğru verildiği sürece etkilidir. Kişi uygulama esnasında ve sonrasında vücudun ürpermesi, ayaklarda karıncalanma ve uyuşma görülürse doğru bir uygulama yapılmış demektir. Fakat bu durum her bünyede aynı etkiyi yapmaz, vücut direncine göre değişir.

Refleksoloji uzmanı Serpil BİHİR, Refleksolojinin etkileri nelerdir?

Rahatlama
Dinlenme
Gevşeme
Dolaşımın harekete geçmesi
Ağrı hafifleme
Vücut direncinin artması
Rahat bir uyku
Zinde uyanma
Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam gibi olumlu etkiler ile karşılaşılır.
Sağlık için devam edilen refleksoloji seanslarında kişide iyileşmeler yani tedavi sürecinin olumlu yönde tamamlanması gerçekleşir.