Refleksoloji İle Bel Fıtığına Ameliyatsız Çözüm

Refleksoloji Merkezinden Uzmanı Refleksolog Serpil BİHİR refleksoloji yöntemi ile bel fıtığında görüllen ciddi gelişmeleri anlattı.


Öncelikle belfıtığı nedir? Sayın BİHİR;

Bel fıtığı; vertebra(omurga) bölgesinde, özellikle L1-L5 arasındaki sinirlerin dışarı çıkması sonucu, disklerin baskı yaparak kişinin yaşamını ciddi manada etkileyen bir omurga vakasıdır.

Bel fıtığı yaşayan kişi; belde ağrılar, harekette kısıtlanmalar, kalçadan başlayıp bacağı takip eden ağrılar…
İlerlemiş aşamalarında ise ayak parmağına kadar inen uyuşma karıncalanma, idrar tutamam gibi sonuçlarda ortaya çıkarır.

BİHİR, bel fıtığının beliritleri nelerdir?

-Bel fıtığı oluşumunda ani hareket, ani eğilip kalkma, ağır kaldırma ve hatta hapşırma dahi neden olabilir.
Fıtığın şiddetli aşamlarında ve? MR(Manyetik Rezonans) sonucu fizik tedaviye yönlendirilir ya da cerrahi müdahele(ameliyat) önerilir. Kas gevşetici ilaçlarda önerilir.

Refleksoloji tamamlayıcı tıp yöntemi yaklaşık 12-13 bin yıllık bir geçmişe sahip eski çin, mısır, kızılderili medeniyetlerinde ayak masajı olarak keşfedilmiş. İlerleyen süreçler içerisinde ise 1900'lü yıllarda Amerika'da araştırmalar tarafından ayaktaki bölgeler geliştirilerek kimi meridyenlere kişi sinir uçlarını tespit ederek bazı rahatsızlıklarda etkili olduğunu ve sadece ağrılarda değil de hastalıklarda da çözüm olabileceği yönünde araştırmalar ve çalışmalar yapmışlardır.

Sayın BİHİR bel fıtığında refleksolojinin etkilerini anlatırmısınız?

-Bundan 10 yıl öncesinde Türkiye'ye girerek birçok hastalığın çözümünde insanlara tamamlayıcı bir yöntem olarak devam etmiştir.

Avrasya Refleksoloji Merkezi olarak biz ve çalışan uzmanlarımız refeleksoloji yöntemini daha da geliştirerek hastalarımıza en iyi hizmeti ve en güzel sonuçları verebilmek adına çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.
Refleksoloji Tamamlayıcı Tıp Yöntemi başta engelli gruplar olmakla beraber CP(serebral palsy),Otizm(içe dönüklük),Epilepsi(sara),Yürüme-konuşma geriliği gibi birçok rahatsızlıkta da etkilidir. Bunlar: bel-boyun fıtığı, migren, reflü, depresyon, panik atak, sınav stresi, uykusuzluk, kabızlık ve birçok sinir hasarı durumlarında etkilidir.
Bel fıtığı uygulama seansları kişiye ve fıtığın derecesine göre iyileşme kaydeder. Gelişmeler 10-15 seans arasında oluşmaya başlar. En uzun süreç 30-35 seanstır.

Bel fıtığı için refleksoloji uygalatan bir kişi düzenli almış olduğu seanslar sonrasında pozitif sonuçları elde etmiş olur.
SAĞLIKLA KALIN…