Refleksoloji ile Alt Islatmaya Son

Uzman Refleksolog Serpil BİHİR özellikle çocuklarda yaşanılan alt ıslatma probleminde ciddi sonuçlar alındığını söyledi.

Özellikle çocuklarda yaşanılan alt ıslatma son dönemlerde karşılaşılan ve ciddi sorunlar oluşturan durumlardan birisi haline gelmiştir. Bizler Avrasya Refleksoloji Merkezi, Refleksoloji Uzmanları olarak özellikle çocuklarımızın yaşadığı bu problemi Refleksoloji tamamlayıcı tıp yöntemi ile ciddi sonuçlar aldığımızı ve altıslatma sorununun ortadan kalktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Uzman Refleksolog Serpil Bihir; alt ıslatma denildiği zaman, idrar yollarında yaşanılan, ağır uyku sendromu, mesane gevşekliği, psikolojik problemler gibi birçok durum neden olabilir dedi. Biz uygulamalarımızda gelen kişinin ayaklarından bakarak veya belirli bası teknikleri ile şikayetlerini, bu şikayetlerin neden kaynaklı olduğunu ön bir tespit ile yaparak Refleksoloji uygulamalarına geçiyoruz. Alınan düzenli seans uygulamalarında gelişmeler kat ederek ciddi sonuçlar elde ediyoruz. Yaşanılan probleme göre uygulanacak bölgeler tespit edilerek sonuca ulaşılır.

Refleksoloji Uzmanı Serpil BİHİR; Refleksoloji Nedir? Dediğimizde ise,

Vücudumuzun aynası olarak bildiğimiz ayaklarımız ve bu bölgelerde yerleri tespit edilmiş noktalarına(organlarımızın bulunduğu sinir uçları) belirli bası teknikleri ile uyarılar verilerek yapılan, beynimizdeki sinirlerin bu uyarıları alarak çalışır hale gelmesi ve doğru uyaranların etkisiyle vücudumuzun kendikendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçirmektir.

Kısaca; Refleksoloji Diyecek Olursak,

Vücudumuzdaki organlarımızın ve sinirlerimizin son bulan noktaları olan el-ayaklara belirli basılarla uyarılar vererek yapılan destekleyici ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.
Refleksoloji aynı zamanda birçok rahatsızlıkta etkili bir yöntemdir.
Sıralayacak olursak; Cp(Serebral Palsy), Otizm, Epilepsi, Yürüme-Konuşma Gerilikleri, Depresyon, Panik Atak, Migren, Dikkat Eksikliği, Sınav Stresi, Uykusuzluk, Hazımsızlık, Stres…. Gibi birçok rahatsızlıkta etkili bir yöntemdir.