Payidar Tüfekçioğlu İçin Donör Aranıyor!

Tiyatronun usta ismi Payidar Tüfekçioğlu'na karaciğer nakli yapılacak. Usta oyuncu için acil, A veya 0 Rh pozitif veya negatif kan grubuna sahip donör aranıyor.

Duyurduğu kötü haberler nedeni ile sanat dünyasının Felaket Tellalı olarak ün yapan Onur Akay'dan yine üzücü haber geldi. Akay'ın yaptığı paylaşımla, sinema ve tiyatro oyuncusu Payidar Tüfekçioğlu'nun çok ciddi sağlık problemleri yaşadığı ortaya çıktı. Usta oyuncuya karaciğer nakli yapılacağı ve donöre ihtiyacı olduğunu yazan ses sanatçısı Onur Akay, kötü haberi Instagram adresinden yazarak duyurdu.

"DURUM ÇOK ÇOK ACİL"

Onur Akay yaptığı paylaşımda, "Lütfen paylaşalım! Durum tahmin edebileceğinizden bile çok çok acil! O tiyatronun usta ismi… Ama onu daha çok Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı İbrahim Velid karakteriyle tanıyorsunuz. 55 yaşındaki usta oyuncumuz Payidar Tüfekçioğlu, Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde yatıyor ve çok acil karaciğer nakline ihtiyacı var. Usta oyuncumuz için acil, A veya 0 Rh pozitif veya negatif kan grubuna sahip donör aranıyor! Dualarınızı eksik etmeyin." ifadelerini kullandı.PAYİDAR TÜFEKÇİOĞLU KİMDİR?

55 yaşındaki Payidar Tüfekçioğlu, Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı İbrahim Velid karakteriyle şöhretinin zirvesine çıktı. Sayısız tiyatro oyununda rol almasıyla camianın saygın isimleri arasında yer alan sanatçı, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu. Tüfekçioğlu, Yeraltından Notlar (İstanbul Devlet Tiyatrosu), Ayak Takımı Arasında (İstanbul D.T.), Amadeus (İstanbul Devlet Tiyatrosu), Bağla Şu İşi (Tiyatro Stüdyosu), Şölen (Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu), Teneke (Bakırköy Belediye Tiyatroları), Efrasiyab'ın Hikâyeleri (İstanbul D.T.), Mezopotamya Üçlemesi (Antalya D.T.), Othello'nun Ölümü (Antalya Devlet Tiyatrosu) gibi oyunlarla seyirciyle buluştu.

 

İlgili Sağlık Konuları