Neden Dudaklarınıza Dolgu Yaptırmak İstiyorsunuz ?

Bu soruya cevap verirken çok iyi düşünmeniz lazım, çünkü önünüzdeki 6 ay – 1 yıl süre ile dudaklarınız farklı gözükecektir. Eğer amacınız dudaklarınızı bir ünlünün dudaklarına benzetmekse , yüzünüze uygun bir dudak şekli seçilmelidir.Dudağın şeklini belirlemede sizin isteğiniz ile doktorunuzun tecrübesi en iyi şekilde örtüşmelidir.

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Eğer ruj sürdüğünüzde dudaklarınızda rujun kaybolduğundan yakınıyorsanız, o zaman daha çok dudak kontürü şeklinde dolgu yaptırmalısınız.

Unutmamanız gereken diğer konuda yakın zamanda düğün, doğum günü, yıldönümü... v.b. önemli bir gününüz varsa, dolgunuzu en az 2-3 hafta öncesinden planlamalısınız.

Dudak dolgusunda iki aşamalı işlem en iyi neticeyi vereceğinden ilk işlemden 2-3 hafta sonra tekrar dolgu yapılmalıdır. Bu işlemlerden sonra ki 2-4 gün kızarıklık ve/veya şişme olabileceği unutulmamalıdır.

İlk işlemde dudakların çok doldurulmaması en önemli noktadır. Böylece bu görüntüden hoşlanıp hoşlanmadığınıza 2 hafta içinde karar vermenize yardımcı olacaktır. İkinci işlemde yapılacak miktara daha kolay karar verirsiniz. Tek seferde yapılan işlemlerde bazen verdiğiniz ani kararlar nedeniyle ortaya çıkan görüntü sizin ve etrafınızdakilerin hiç hoşuna gitmeyebilir.

 Boyun ve Dekolte Kırışıklığı Tedavisi

Boyun bölgesindeki kırışıklıkların derinliğine göre botoks ve/veya dolgu uygulaması yapılır.

Dekoltede oluşan yelpaze şeklindeki kırışıklıklar için dolgu uygulanır.

Boyun ve dekolte kırışıklığını engellemek ve geciktirmek için mikrodermabrazyon ile anti-aging uygulaması yapılır.

Bu bölgelerdeki kırışıklıkların oluşmasını engellemek için sizinde yapmanız gereken, bu bölgelerin nemlendirilmesi ve güneşten korunmasını sağlamaktır. Yatış pozisyonu tahmin edemiyeceğiniz kadar önemlidir.

Burun Ucunu Botoks ve Dolgu ile Kaldırma

Burun ucu hafif eğik hastalarda uygulanan bir yöntemdir. Amaç burun ucunun 1-2 mm kaldırılmasıdır. Büyük değişiklikler bekleyen hastaların burun operasyonu yaptırması uygundur. İlk önce botoks uygulanır, 10 gün sonra kontrolde gerekirse dolgu ile desteklenir. Sonuç hastanın istediği gibi olursa 3-5 ayda bir uygulama yapılır.

Dinamik ve Genç Görüntü İçin

Her cildin ve her yüzün daha genç, dinamik görünmesi için gereken sıralama farklı olabilir. Eğer cilt kalitesini arttırmak ve cildin soluk görünümünü yok etmek istiyorsanız mikrodermabrazyon, yüze dinamizim katmak istiyorsanız botoks, yüzde çöküklükler varsa ve çizgiler derinse dolgu uygulaması, yüz ovalini toparlamak ve cildin elastikiyetini arttırmak içinse anti-aging yapılabilinir.

Yanak Sarkması

Yanakları toparlatmak için yaptırabileceğiniz uygulamalar hergeçen gün daha da artmaktadır. Dikkat etmeniz gereken önemli konu sarkma düzeltilirken, yanakta bulunan kırışıklıkların dolgu ile düzeltilmesinin de ( hem dolgu, hemde ödemden dolayı ) yanağı bir miktarda olsa aşağı çekeceğidir.

 Yüzünüze gerdirme operasyonu yaptırmıyorsanız, şunlara dikkat etmelisiniz.

 Yanakta ki kırışıklıkların ince bir şekilde doldurulması, sonrasında cildinizin kendi kollajen üretimini arttıracak anti-aging uygulamaların yapılmasını istemelisiniz. Böylece toparlama daha uzun süreli olacaktır. Bu da yeterli olmazsa lokal anestezi yapılarak, ip ile yanaklarınıza ataçlama ( askı, aptos lift, thread lift, happy lift...v.b. ) yaptırmanız gerekmektedir. Balık kılçığı gibi yapılar içeren bu ipler yanağınızın toparlanmasına yardımcı olacaktır.
 

İlgili Sağlık Konuları