Medical Park İzmir Hastanesi 'Bebek Dostu'

Medical Park İzmir Hastanesi, anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu ’Bebek Dostu Hastane’ ünvanı ile ödüllendirildi.

Medical Park İzmir Hastanesi, anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu 'Bebek Dostu Hastane' ünvanı ile ödüllendirildi.

İzmir Halk Sağlığı Müdürü Bediha Salnur, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü hizmet binasında düzenlenen törende Medical Park İzmir Hastanesi'nin plaketini, Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş ile Başhemşire Pınar Ilıkkan'a takdim etti. Salnur yaptığı konuşmada, 'Bebek Dostu Hastane' unvanı almanın önemini vurgulayarak, anne sütünün önemini konusunda çalışma yapan hastane ve yetkililerine teşekkür etti.

Medical Park İzmir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş, "Anne sütü, toplumun ve onu oluşturan bireylerin sağlıklı ve güçlü olarak yaşaması için yeterli ve dengeli beslenmenin en temel koşullardan biridir. Bu temeli oluşturmak için anne sütü ile beslenmenin ve bunu bilimsel temellere dayanan bir standartla sürdürmenin önemini biliyoruz. İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 'Bebek Dostu Hastane' unvanı aldığımız için mutluluk duyuyoruz. Hastanemizde önemle üzerinde durduğumuz emzirme ve anne sütü ile beslenme çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Dr. Ecemiş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Medical Park İzmir Hastanesi olarak sağlıklı bir nesil yetiştirmek için tüm gebelere ve annelere anne sütünün önemini anlatıyoruz. Sağlıkta kaliteli hizmetin yanında, bilimsel çalışmalar ve toplumsal sorumluluk konularına ağırlık veriyoruz." - İZMİR