LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi Açıldı

LÖSEV Onkoloji Kenti ve LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi açıldı. Ankara'da bulunan hastane tüm kanser hastalarına ücretsiz hizmet verecek.

Kanser hastalarına ücretsiz tedavi imkanı sunacak LÖSANTE Onkoloji Hastanesi hizmete açıldı. Sağlık Bakanlığı'nın ruhsat için 100 yatak şartı koştuğu hastane, 400 yataklı olarak inşa edildi ama ruhsat sorunu nedeniyle 100 yataklı olarak hizmet verecek.

RENKLİ AÇILIŞ

Müzik Grubu Sütlü Kakao'nun sahnesiyle başlayan açılış, Mavi Orkestra, çocuklardan oluşan bando, LÖSEV Okul Dansı, Farkındalık Korosu, LÖSEV Korosu, Balkan Topluluğu, Halk Oyunları Topluluğu'nun gösterileriyle devam etti. Büyük, küçük birçok katılımcı, bir yandan şarkılara eşlik ederken bir yandan da palyaço, örümcek adam, Bad Man gibi çeşitli film kahramanlarının kostümleri giyen dansçılarla birlikte oynadı.

ÜNLÜLER KATILDI

Beni Unutma dizisinin başrol oyuncularından Osman Karakoç ve Didem Aygün'ün sunuculuğunu yaptığı açılış törenine, Beşiktaş taraftar grubu "Çarşı" ve Beşiktaş Kulübü adına kaleci Tolga Zengin de katıldı.

TUĞLA TUĞLA ÖRÜLDÜ

LÖSEV Başkanı Üstün Ezer, açılışta yaptığı konuşmada, LÖSEV'in 16 yıl önce bir masa ve bir sandalye ile kurulduğunu ve devlet desteği almadan bugünlere ulaştığını söyledi. Gelinen süreç sonrasında Onkoloji Kenti ve tüm branşların yer aldığı LÖSANTE Hastanesi'nin açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Ezer, "Tüm Türk halkının tuğla tuğla ördüğü, mühendisi, taşeronu, işçisi ile büyük emek sarf edilerek yapılan bu binalar, bir anıt bir mabet gibi tarihe geçecektir" dedi.

BÜYÜK HEDEF

Ezer, yüzde 20 olan kanserden iyileşme oranını yüzde yüze çıkartmayı hedeflediklerini belirtti.

"KANSERLİ ÇOCUKLARIN YÜZDE 92'Sİ TEDAVİ EDİLDİ"

Ezer, şunları kaydetti:

"Bu proje, LÖSEV ailesinin ortak rüyası ve gurur kaynağıdır. Bundan 16 yıl önce çocukların hemen hepsinin kaybedildiği, Türk filmlerinin amansız hastalığı, ailelerin kabusu olan lösemi bugün LÖSEV sayesinde yüzde 92'sinin tedavi edildiği, tüm Türkiye'nin kucakladığı, adeta 'İyi ki lösemi olmuşum' bile dedirten bir hastalık olmuştur.

AVRUPA'DA İLK

Bizim, tek derdimiz var. O da hayatları bizlere emanet edilmiş olan Lösemili ve kanserli çocuklarımızdır. Diliyoruz ki hiçbir çocuğumuz, yetişkinimiz hastalanmasın, ama gerek olursa bizim diyebileceğimiz bir hastanemiz var. Avrupa'nın ilk, Türkiye'nin en donanımlı 'LÖSEV Onkoloji Kenti ve Hastanesi' ülkemize hayırlı uğurlu olsun." (Kaynak:Dünya)