Laminate Veneer İle Dişlere Doğal Bir Dokunuş

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, anlatıyor.

Gülümsemek özgürlüktür. Gülümsemek özgüvendir. Gülümsemek sahip olduğumuz en değerli kazanımdır. Dilediğince ve saklanmadan gülmek ise paha biçilemezdir. Ancak bazı sebeplerden dolayı gülümsek konusunda sorunlar yaşayabilir ve gülümsememizi gizleyebiliriz. Bu noktada modern diş hekimi yöntemlerinin devreye girdiğini söyleyen


LAMİNATE VENEER YÖNTEMİ NEDİR?


Dişlerin ön yüzeylerindeki kırık ve aşınmalarda, dişler arası boşluklarda ve diş renk değişimlerinde olmak üzere oldukça geniş bir alanda çözümler sunan bu yöntem, gülüş üzerinde de önemli farklılıklar ortaya çıkarmaktadır. Dişlerin isteğe bağlı olarak daha geniş yapılmasına imkan veren, bu sayede dudakların da daha dolgun görünmesini sağlayan yaprak porselenler, yüz hatlarının da orantılı görünmesine yardımcı olmaktadır. Dişlerde şekil ve renk değişimleri yapabilen bu yöntem ile estetik kusurlar kolayca giderilmektedir.


LAMİNATE VENEER KİMLERE UYGULANIR?


Dişlerinin ön yüzeyi aşınmış olanlara,


Ön dişlerinde kırık olanlarda,


Ayrık dişlerde,


Çarpık dişlerde,


Diş eti çok görünen kişilerde,


Ön dişlerinde büyük dolgu ve koyu renkli dişleri olanlarda


Diş sararmalarında,


Dişlerinde herhangi bir deformasyona yol açmadan güzel bir gülüşe kavuşmak isteyenlere uygulanır.


İnce yapısıyla doğala en yakın sonucu veriyor


Natural bir görünüm için en ideal seçeneği sunan Laminate veneer yöntemi, dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilen ince porselen sayesinde pratik bir çözümdür. Işığı gerçek dişler kadar iyi yansıtan yapısıyla ışıl ışıl bir gülüşün mimarı olan Laminate Veneer yöntemi, dişlerin sağlıkla kullanılmasına imkan verdiği gibi, estetik açıdan tatmin edici görünümüyle de bireylerin özgüvenlerine olumlu katkıda bulunuyor.


NEDEN LAMİNATE VENEER?


Lamine diş yöntemi minimal invaziv bir yöntemdir. Yani dişin üzerinde çok az bir aşındırma hatta bazı vakalarda hiç aşındırma yapılmadan dahi yapılabilir. Bu durum vakaya bağlı olarak değiştiğinden hekimin karar vermesi en doğrusudur. Diğer bir avantajı ise birden çok kusurun aynı anda giderilebilmesi ve doğala en yakın görünüm sayesinde bu uygulamanın benzerlerinden ayrılmasıdır. İnce yaprak porselenler diğer dişlerle mükemmel uyum gösterebildiğinden, gerçek dişler kadar rahat kullanılabilme avantajına sahiptir. Dayanıklı malzemesi sayesinde uzun süreli ve rahat bir kullanıma imkan veren yaprak porselenlerde hazırlanacak diş modelleri önceden gösterilebildiği için, hasta uygulama sonrasında kötü bir sürprizle karşılaşmamaktadır. Ayrıca bu uygulamada diş renk değişimlerinin oluşma riski, diğer uygulamalara göre çok daha düşüktür.

İlgili Sağlık Konuları