Kış Mevsimi Estetik Ameliyatlar İçin En Doğru Zaman!

Fiziksel memnuniyetsizliğin kaynağı büyük oranda yaşlanma ile gelen değişimler. Ancak bunların bir kısmını küçük operasyonlarla ortadan kaldırmak artık zor değil.

Yaz aylarını geride bıraktık. Önümüzde kalın giysilere sarıp sarmalanacağımız uzun bir kış var. Birçok kişi bu kalın giysilerin rahatlığı altında, kendini “fiziksel rehavet”e kaptırırken, birçoğu da “fiziksel yenilenme” sürecine giriyor. Çünkü kış mevsimi tam da vücudu bakıma alma, adeta kendini baştan yaratma dönemi.

Gerek invaziv (bistüri kullanılan-deri kesileri ile yapılan) olsun, gerekse noninvaziv (bistüri kullanılmayan-deri kesileri yapılmayan) işlemlerin yapılması için kış mevsiminin daha avantajlı söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı , “Estetik girişimler sonrası ameliyat bölgelerinin güneşin zararlı etkilerinden korunması gerekiyor.

Güneş ışınlarına daha az maruz kalınan kış ayları bu tür girişimler için tercih ediliyor. Ayrıca, yaza daha ince, daha güzel ve formda girme isteği kış mevsimini bu tip girişimler için en ideal dönem yapıyor ” diyor.

Estetik cerrahinin daha iyi görünmek isteyen kişilere her gün gelişen sınırsız çözümler sunduğunu ifade eden Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı , son dönemlerde estetik cerrahide de endoskopik yöntemler gibi (küçük kesilerden girilerek kamera yardımı ile yapılan) minimal-invaziv ameliyatlar ile noninvaziv işlemlerin (botoks, dolgu) popüler hale geldiğini ifade ediyor.

İlgili Sağlık Konuları