Kanser Tedavisinde Laparaskopik Cerrahi Uygulama Başladı

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Onkoloji servisinde kolorektal kanserlerin tedavisinde Laparaskopik Cerrahi uygulamaları başladı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi başarılarına bir yenisini daha ekledi. Hastanede Cerrahi Onkoloji servisinde kolorektal kanserlerin tedavisinde Laparaskopik Cerrahi uygulamaları başladı.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Cerrahi Onkoloji uzmanı Doç. Dr. Bahri Çakabay ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ilk başarılı ameliyat bu hafta yapıldı. Elleri rektum kanseri nedeniyle Laparoskopik Low Anterior rezeksiyon uygulanan hasta ameliyattan beş gün sonra taburcu edildi.

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi son günlerde yaptıkları hizmetlerden dolayı vatandaştan tam not aldı. Hastane yaptığı çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin ilk Cerrahi Onkoloji Servisi Diyarbakır gazi yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hizmet vermeye başlandı. Doç. Dr.Bahri Çakabay'ın başında yer aldığı servisinde ilk ameliyatlarını gerçekleştirdi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin ilk Cerrahi Onkoloji uzmanı ve Başhekimi olan Doç.Dr.Bahri Çakabay, bu alanda büyük başarılara imza atmış durumda. Başında olduğu Onkoloji servisinde hastalar mutlu bir şekilde taburcu oluyor.

Cerrahi Onkoloji servisinde tedavi olan ve sağlığına kavuşan 65 yaşındaki Zülfü Mamo isimli vatandaş şunları söyledi:

Bahri hocadan çok söz etmişlerdi arkadaşlarımız artık devir değişti tüm imkanlar Diyarbakır'da var çokta metini ettiler hemen geldim, Bahri hocayla görüştüm tüm tetkik tahlillerimi yaptılar sonuç olarak kapalı ameliyat olacağımı söyledi. Bahri hoca ameliyat kararını verdi, ameliyat oldum başarılı bir ameliyat olduğu için çok sevinçliyim Allah razı olsun Bahri Çakabay hocamızdan. Çok rahatsızdım şaşırmıştım ameliyat oldum inanın şuan sağlığım yerinde çok iyi tüm personellere emeği geçen herkese sonsuz duacıyım."