Japon Kadın Yakuza Sayesinde "Serçme Parmak Uzmanı" Oldu

Japonya'da bir protez uzmanı, Yakuza mafyası sayesinde ünlü bir "Serçe parmak uzmanı" haline geldi.

Japonya'da bir protez uzmanı, Yakuza mafyası sayesinde ünlü bir "Serçe parmak uzmanı" haline geldi. Mafyaya katılanlar bağlılık için serçe parmaklarını kesiyor. Başkent Tokyo'da bir protez atölyesinin sahibi olan Fukişima (44) dünyanın gerçeğe en yakın serçe parmaklarını üretiyor.

YAKUZA OLAN PARMAĞI KESİYOR

Japonya mafyası Yakuza'ya katılanlar, bağlılığını göstermek için düzenlenen kabul törenlerinde serçe parmaklarını feda ediyorlar. Ancak daha sonra örgütten atılan veya suç örgütüne üye olmaktan pişmanlık duyanlar, rehabilitasyon merkezlerinde en az bir yıl kaldıktan sonra yeni bir hayata başlıyorlar.

ÇETEDEN AYRILAN ONA KOŞUYOR

Serçe parmağı eksikliği Yakuza üyelik işareti olduğu için, eski çete üyelerinin ilk işi Fukuşima'nın protezlerine başvurmak oluyor. Protez uzmanı Fukişima, serçe parmakların gerçeğe en yakın renkleri taşıması için, 'hastalarından' deri örnekleri alıyor ve renk analizleri yapıyor. Fukişima daha sonra 20 farklı rengin 1000'den fazla tonu arasında en uygunlarını seçerek plastikten yaptığı parmaklara renk veriyor. (Kaynak:Hürriyet)