Erkeğin Doğurma Anı

Amsterdam'da açılan bir klinik yaptıkları makine sayesinde erkeklere doğum ağrısı çektiriyor. Ünlü İngiliz yazar Tom Mitchelson da bu ilginç deneyimi tatmak isteyenler arasında. Ünlü yazar verilen ağrılardan sonra tren çarpmışa döndü.

 

Amsterdam'da açılan bir klinik yaptıkları makine sayesinde erkeklere doğum ağrısı çektiriyor. Ünlü İngiliz yazar Tom Mitchelson da bu ilginç ve acılı deneyimi tatmak isteyenler arasında. Ünlü yazar korkunç bir acı olmamalı diyerek gittiği klinik dönüşünde  verilen ağrılardan sonra ''Tren çarpmış gibi oldu.'' dedi.

""

KORKUNÇ BİR ACI OLMAMALI

Evli ve altı aylık bir bebek sahibi Mitchelson "Her gün milyonlarca kadın doğuruyor o kadar korkunç bir acı olmamalı" diye düşünerek otelin yolunu tuttu. Deney sırasında yazarın eşi tıpkı kendisinin ona yaptığı gibi yanında bulundu, elini tuttu. Deneyde Mitchelson'a doğumun üç evresi de yaşatıldı.

 

""

TREN ÇARPMIŞ GİBİ HİSSETTİM

İlk evrede vücuduna 30 saniye süren hafif ve aralıklı kasılmalar gönderildi. İkinci aşamada kasılmalar 5 ve 7 dakikada bire düşürüldü, kasılmalar 45 saniyeye çıkarıldı. Ağrıları artan Mitchelson'a derin nefes alıp vermesi söylendi. Evreler arttıkça verilen elektrik oranı artırıldı. Son evrede artık ağrılar 3 dakikada bir gelmeye ve 1 dakika sürmeye başladı. Mitchelson son evreyle ilgili düşüncelerini, "Başka hiçbir şey düşünemez oldum, tren çarpmış gibi hissettim gözlerimden yaşlar boşaldı" diye anlattı.
""

KADINLARA SAYGIM ARTTI
Doğumun sonunda İngiliz yazar Mitchelson " Hayatımda yaşadığım en acılı deneyimdi. Kadınlara saygım kat kat arttı. Daha önce hissetmediğim bir duyguydu, sanki ben artık eski ben değilim" dedi ve eşinin doğum anında neler hissettiğini az da olsa anlayabildiğini söyledi.

 

""

 

 

 

 

 

 

 İlgili Sağlık Konuları

İlgili Haberler