Çocuklarda internet bağımlığına son

Ebeveynlerin en çok şikâyet ettikleri konuların başında çocuklarının bilgisayar oyunları ve internet bağımlılığı geliyor.

Hologrofik Beyin Teknikleri Uzmanı Ebru Özyürek'e, çocuğunuz odasından çıkmıyor, hızlı yemek yiyor, sizinle zaman geçirmiyor, derslerini aksatacak ve uykularını feda edecek kadar bilgisayar başında kalıyorsa internet bağımlığına yakalanmış demektir.


Daha çok küçük yaşlarda bilgisayar ve internet bağımlılığına yakalanan çocukları hologrofik beyin tekniklerini kullanarak kurtarmanın artık mümkün olabildiğini söyleyen Ebru Özyürek, ailelere şu önemli tavsiyelerde bulunuyor:


"UZMAN DESTEĞİ ŞART"


"Teknolojinin hızla gelişiyor olması, faydalarının yanı sıra zararlarını da beraberinde getirmektedir. Bunlardan bir tanesi internet bağımlılığıdır ve diğer bağımlılıklara göre daha erken yaşlarda görülür. Eğer kişi okul, iş ve aile yaşamını olumsuz etkileyecek kadar internet başında vakit harcıyor, durumu fark ettiği halde engel olamıyorsa internet bağımlısı olmuş demektir. Holografik beyin teknikleri çalışması sayesinde internet bağımlılığından kurtarabiliriz. Elbette bunun için öncelikle inanmamız, daha sonra uzman desteği almalıyız.


BEYİN GÜCÜYLE TEDAVİ


Beynin iç kimyasalları aşırı salgılanır ve kişi bu kimyasalları salgılamadan yapamaz hale gelir. Ancak bunun dereceleri vardır. Eğer beynimiz bedenimizde ruhsal ya da fiziki olarak bize zarar veriyorsa bunu kendi düzeltebilir. Böylece beyne verdiğimize komutları hücreler dinliyor ve düzelmeye başlıyor.


Beynimizin bağımlılık merkezindeki dürtü kontrol mekanizması bu çalışmalarla düzeltilir. Eğer bu bozukluk genetikse gen çalışması yapılarak holografik olarak genler düzeltilebilir. Ödül mekanizmasını sağlayan adrenalin dopamine serotonin gibi kimyasal hormonların dengelenmesi için çalışmalar yapılır.


İLK SEANSTA ETKİ GÖRÜLÜYOR


Kişinin bilinçaltında bu bağımlılığa sebep olan hangi düşünceler varsa (yalnızlık, suçluluk, yetersizlik, sevgisizlik, değersizlik gibi) bilinçaltında düzeltilerek bilincin yükselmesi sağlanır ve böylece frekans değişimi sağlanmış olur. Bu durum kişide bağımlılığından kurtulamayacağı, çaresizlik düşüncesi yaratmak yerine beynini kontrol edebilme olanağı sağlar.


Çalışmanın ilk seanstan itibaren etkisi görülür. Kişinin bağımlılık derecesine göre seanslar belirlenir ve gözlemlenerek takip yoluyla değişimin başladığı gözlenir. Holografik beyin teknikleri, sadece beynimize verilen komutlarla, hücresel değişim sağlayan bir sistem olduğundan çalışma sırasında herhangi bir ilaç, cihaz veya herhangi bir tıbbi tedavi kullanılmaz."

İlgili Sağlık Konuları