Cildinizin Genetik Kodunu Öğrenin

Genç kalmak için duyduğunuz çelişkili tavsiyelerden bunaldıysanız, en doğru yolu bırakın cildiniz kendi söylesin.


En iyi kremi kullandığınız, en gelişmiş uygulamayı yaptırdığınız halde sonuç istediğiniz gibi değilse cildinizin genetiğine aykırı davranıyor olabilirsiniz. Skin DNA testi ile cildinizin şifrelerini çözüp ona ihtiyacı olan en iyi bakımı, besini ve uygulamayı verebilirsiniz.

Plastik Cerrahi Sağlık Grubu'ndan Dermatoloji Uzmanı Dr. Gül Yıldırım, yaş yönetimi konusunda cilt profesyonellerinin uygulamalarında devrim yaratacak yeni bir rehber olan Skin DNA'nın, kişinin DNA'sını baz alarak cildinin geleceğini tahmin edebilen yegane test olduğunu belirtiyor.En doğru kremi seçin
Cildimizin sağlığı ve güzelliğinde etkili olan 200'den fazla gen profilinden en önemli kabul edilen 15'i DNA testinin temelini oluşturuyor. Test sayesinde yaşlanmaya neden olan beş kategoride genetik olarak yüksek, normal ve düşük dereceli risklerden hangisine sahip olduğumuz belirlenerek bu riskleri minimum indirgemek üzere doğru tedavi yöntemleri belirlemeye olanak sağlıyor. Bu kategoriler, kollajen yapım ve yıkım dengesi, güneşe karşı savunma gücümüz, glikasyon, oksidatif etkenlerle savaşma gücümüz ve enflamasyona yatkınlığımız olarak sıralanıyor.

Uzm. Dr. Gül Yıldırım, cilt için kullanılan kremlerin bu beş faktörle başa çıkabildiğini ancak burada cildin yaşlanma sürecinde hangi içeriklerin bireyin gen tipi için en uygun olduğunu bilmenin önemli olduğunu söylüyor.

En doğru tedaviyi uygulayın

Uzm. Dr. Gül Yıldırım, Skin DNA testi ile genetik alt yapınıza uygun, zayıf yönlerinizi güçlendirecek profesyonel tedavi önerileri de yapılabileceğini söylüyor ve şu örneği veriyor: "Skin DNA testi sonucuna göre enflamasyon riski yüksek çıkan bir hastada peeling, lazerle cilt soyma gibi işlemler daha fazla reaksiyona yol açacaktır. Skin DNA testi sayesinde işlem seçiminde hassasiyete yol açmayacak seçenekleri kullanarak gereksiz yan etkilerden kaçınmış oluyoruz. Bunun yanında kişinin genetik alt yapısına uygun doğru ürün önerisi ve beslenme desteği ile cildin yaşlanmasını geciktirebiliyoruz. Kişinin kollajen yapım yıkım dengesizliği varsa kollajen yapımını uyaran PRP, dermaterapi, peeling gibi işlemler, kollajeni destekleyen besin takviyeleri ve ürünler öneriyoruz."

Uygulama Şekli

Ağzınızın içinden alınan özel bir kitle alınan tükürük örneği Avusturalyadaki laboratura gönderiliyor. Bu işlem oldukça pratik ve kolay. Herhangi bir ağrı yada hissedilmiyor. 15 gün sonra gelen raporda incelenen sonuçlarınızı okuyor ve size ürün/tedavi alternatifleri sunuyoruz.