Cam Kemik Hastası Kadın Anne Olma Hayaline Kavuştu

Cam kemik hastalığından dolayı ayakta durup yürüyemeyen kadının bebek hayali 'taşıyıcı anne'yle gerçekleşti.

HABERLER.com / Buckinghamshire'da 32 yaşındaki Milton Keynes zor bir hastalık olan cam kemik hastalığı yaşıyor bu yüzden boyu sadece 17 m, oğlu Mark Andrewse neredeyse iki katı uzunlukta.

200'DEN FAZLA KIRIKLA YAŞIYOR


Kemikleri aşırı hassas olan ve küçük bir düşüşte dahi kırılabilen Marie, vücudunda 200'den fazla kırıkla yaşamaya çalışıyor. Bu yüzden de yürüyüp ayağa kalkamıyor. Vücudundaki birçok kırığın acısı ve riskli hayatına rağmen 34 yaşında bilim adamı olan Dan ile mutlu bir evlilik yapan Marie, anne olmak benim için imkansız gibiydi, "Mark benim mucize bebeğim" diyor.


ÇÖZÜMLERİ TAŞIYICI ANNELİK OLDU


Dünyayı gezen çift "her istediğimizi yaptık fakat en çok istediğimiz şey çocuk sahibi olmaktı, ancak Marie'nin rahatsızlığından dolayı sosyal servisler çiftin evlat edinme isteğini reddetti." dedi. Bunun üzerine onlar da taşıyıcı anneliğe karar verdiler. Evde doğan Mark'ı kucağına ilk alan Marie olmuş ve Mark'tan sonra hayatları resmen değişime uğramış. Marie'nin başlangıçta bir, şimdi ise üç yardımcısı olmuş.


HER ŞEYE RAĞMEN BİR AİLE OLDULAR


Hayata gayet olumlu bakan Marie "Dışarıdan bakanlar benim Mark'ın kardeşi olduğumu, Dan'ın ise bakıcım olduğunu düşünüyorlar. Bense aldırış etmeden devam ediyorum" diyor. Mark'ın onları gerçek bir aile yaptığını söyleyen Marie, onun yalnız büyümesini istemediklerini, yanına bir kardeş daha düşündüklerini söyledi.