Cam Kemik Hastası Ailenin Vücutlarında 100'den Fazla Kırık Var

Cam kemik hastası anne ve ikiz kızlarının toplamda 100'den fazla kemikleri kırıldı. Kızlardan birinin omurgasındaki kırık 7 yıl sonra fark edildi.

Sürekli sırt ağrısından şikayet eden Lizzie Williams'ın 7 yıl önce omurgasını kırdığı ortaya çıktı. Daily Mail'in haberine göre şimdi 20 yaşında olan genç kıza cam kemik hastalığı teşhisi kondu.

EV VE HASTANE ARASINDA MEKİK DOKUYORLAR

Lizzie, ailesinde kırılgan kemiklere sahip tek kişi değil. Annesi Jill ve ikiz kardeşi Anna da aynı hastalığa sahip. 3 kadının bu zamana kadar toplamda 100'den fazla kemiği kırıldı. Bu yüzden hastaneyle ev arasında mekik dokuyorlar.

60 kırıkla ailedeki kırık rekorunun sahibi Lizzie, ani kırıkları önlemek için tekerlekli sandalye kullanıyor. 16 yaşında sırt ağrısıyla doktora giden genç kız, 9 yaşındayken omurgasını kırdığı söylenince şoke oldu. Lizzie yatağından düştükten sonra sürekli ağrılarından şikayet ediyordu ancak 7 yıl sonra çekilen filme kadar kırıktan haberi yoktu. 4 saat süren bir operasyonla çubuk ve vidalar kullanılarak Lizzie'nin omurgası düzeltildi.

SEBEPSİZ YERE KIRILIYOR

Annesi Jill ise çocukluğundan beri cam kemik hastalığından muzdaripti. Yürümeyi 12 yaşında öğrendi ve yürümeye başladıktan sonra 4 yıl da koltuk değneklerinden destek aldı. 4 çocuk annesi kadın hastalığından dolayı çalışamıyor ve kırıklarının iyileşmesi için aylarca hastanede kaldığını söylüyor.

Cam kemik hastalığının %50 ihtimalle çocuklara da geçtiğini söyleyen Jill'in babasında da aynı hastalık varmış. Jill, "En korkuncu da kırıkların sebepsiz yere olması. Önlemek için yapılacak hiçbir şey yok. Bu yüzden asla plan yapamıyorsunuz. Çünkü yarın ne olacağı belirsiz." diye konuştu.