18 Bin Lira Bulamazsa Yaşamını Yititrecek

Ölümcül Arteriovenöz Malformasyon tanısı konulan 1 çocuk annesi 32 yaşındaki Pınar Yılmaz, ameliyatı için gereken 18 bin TL'yi bulabilmek için yardım bekliyor.

Zonguldak'ta ölümcül Arteriovenöz Malformasyon (AVM) tanısı konulan 1 çocuk annesi 32 yaşındaki Pınar Yılmaz, ameliyatı için gereken 18 bin TL'yi bulabilmek için yardım bekliyor.

TEDAVİ İÇİN 18 BİN LİRAYA İHTİYACI VAR

Zonguldak'ta 2 buçuk ay önce ensesindeki ağrı ve kollarındaki halsizlik şikayetiyle hastaneye giden Pınar Yılmaz, çok nadir görülen ölümcül Arteriovenöz Malformasyon hastalığına yakalandığını öğrendi. 7 hastaneye başvuran ancak bunlardan hiçbirinden olumlu yanıt alamayan Yılmaz'ın ameliyatını özel bir hastane yapmayı kabul etti. Ancak ameliyat için 18 bin TL talep edildiğini belirten genç kadın hastane masraflarını karşılayamayacak durumda olduğunu ifade etti.

BİR HAFTADIR İLAÇ TEDAVİSİ GÖRÜYOR

Hastalığı nedeniyle çalışamadığını ve bu sebeple maddi durumunun kötü olduğunu ifade eden 1 çocuk annesi Pınar Yılmaz, "Doktorlar, kanama riskimin çok yüksek olduğunu ama önemli olanın kanama riskini yüzde 80'e düşürmek olduğunu, bu süreç içerisinde de gözetim altında olmam gerektiğini söyledi. Hastane masrafları 28 bin TL tutuyordu ancak sağ olsunlar 18 bin TL'ye kadar düşürdüler. Salı günü tekrar bir kasılmam oldu boynumda, ağrılarım şiddetlendi. Özel bir hastanenin aciline gittim. Oradan da Devlet Hastanesi'ne sevkim yapıldı. Bir haftadır burada ilaç tedavisi görüyorum" dedi.