Kulağımın Arkasındaki Beze ve Ensemdeki Uyuşmanın Sebebi Ne Olabilir?

Merhaba, 1 hafta 10 gün kadar önce vantilatörün karşısında durdum. Sol arka tarafımdan esiyordu, Hapşırmaya başladım, ağır olmayan bir gribal durum fark ettim. 2 gün kadar sonra sol kulağımın arkasında ağrılı beze oluştu. Daha sonra sağ kulağımın arkasında da oluştu, oda ağrılıydı. Daha sonra sağ kulağımın hizasında kafanın arka ve yanıyla birleşen kesimde ağrılı beze oldu ve kulağa göre çok daha şiddetliydi. Birkaç gün sırt üstü yattığımda sıkıntı yaşadım ağrıdan. Sol bölümde uyuşukluk hissediyorum. Bu yaşadıklarım bana yüz felcini düşündürüyor. Sizce sorun ne olabilir?

Prof.Dr. Burhanettin Uludağ

Bence esas problem lenf bezlerindeki şişme bir enfeksiyondan kaynaklanma olasılığı yüksek. Diğer anlattığınız şeyler buna ikincil olarak gelişmiş şeyler ve düzelebilir. Öncelikle KBB veya bir Dahiliye uzmanına başvurmalısınız.

Geçmiş olsun.

Op.Dr. Neslihan Şenocak

Sevgili hastam & okurum tekrar merhaba.

İlk verdiğim bilgiler ışığında ağrılı kitleleriniz enfeksiyon ile, ensedeki probleminiz ise boyun omurları ile ilgili olabilir. Ancak şikayetiniz başka nedenlere bağlı da olabilir. Şikayetinizin ayrıntılı olarak araştırılması gerekir. Mutlaka KBB Uzmanına muayene olmalısınız.

Geçmiş olsun dileklerimle.

KBB Uzmanı - Baş & Boyun Cerrahı
0216 302 02 07
0533 227 24 92
0505 456 93 95
www.kbbdr.com veya www.kbbdrneslihansenocak.com
kbbdrneslihansenocak@gmail.com
Sağlık & Sevgi & Sanat Yaşamınızdan Hiç Eksik Olmasın.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri