Kalçamda ve Belimde Dayanılmaz Ağrılar Var, Ne Yapmalıyım?

L3-4 diskinde diffüz bulging ve sağ paramedian foramene doğru uzanım gösteren geniş tabanlı disk protrüzyonu. L4-5 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı diffüz bulging zemininde sağ paramedian laterale doğru uzanım gösteren disk protrüzyonu. Bu seviyede sinir köküne bası L5-S1 diskinde postero-santral dural keseye bası oluşruran hafif disk protrüzyonu.

Bunlar benim MR sonuçlarım fizik tedaviden fayda görmedim ameliyata gerek olmadığını karadenizli olduğum için ağrıyı çok hissettiğimi söyledi doktorum. Ama ben sol ayağımın üzerine dikilemiyorum kalçamda ve belimde dayanılmaz ağrılar var oturunca kalkarken biraz yürüyemiyorum. Bugün 46 yaşındayım yarın nasıl dayanacağım bu ağrılara bilemiyorum sizden cevap bekliyorum. Ben çalışıyorum ağrım var deyip uzanamıyorum.

Op.Dr. Aybars Akkor

Muhtemelen ameliyat olmanız gerekiyor. Benim yaptığım ameliyatta sakat kalma felç olma riski yok, yaklaşık 15 dk sürüyor, cilt dikişiniz olmuyor, iki saat sonra ayağa kalkabiliyorsunuz. Ameliyat akşamı veya ertesi gün eve dönebilirsiniz. Karar vermek için sizi ve MR' ınızı görmemde yarar var. Pazartesi ve Perşembe 10-18 arası Nişantaşı’nda muayenehanemde (Teşvikiye cad.17/Kat1 İkbal İş Merkezi-Teşvikiye Camii karşısı - Nişantaşı) hasta bakıyorum. Zaman kaybetmeden bana gelmeniz iyi olur.

SGK ameliyatlarda büyük indirim sağlıyor. Sizi görmeden ücret belirtmek çok zor, ama elimden gelen yardımı yaparım, merak etmeyin. İlk fırsatta bekliyorum.

Dr. Aybars AKKOR                                                                                                         
0-212- 444 0 678                                                                                         
0-545-8739535

Not: Daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız  0-549-451 20 20' den Melda Hanımı arayabilirsiniz.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri