Hemen Tuvalete Gitmek Zorunda Kaldığım İçin Geceleri Su İçemiyorum, Rahatsızlığım Ne Olabilir?

Sayın Hocam, Ben geceleri fazla su içemiyorum çünkü hemen idrara çıkmak zorunda kalıyorum ve belimin üstünde sırt kısmında hafif bir ağrı hissediyorum. Bu nedenle doktora gidip tahlillerimi yaptırdım. İdrar tahlilimde Dansite: 1.028 Ph:6 protein ve diğer değerler negatif Eritrosit: ++ Lökosit: ESER her sahada Bakteri: BOL yassı Epitel: 20-25 eritrosit:10-14 lökosit:2-4 olarak sonuçlandı. Biyokimya tahlilinde ise total Bilirubin: 1.66 Direkt: 0.26 İndirekt: 1.40 safra kesemde sorun olabileceği ya da böbrekte taş ya da kum olabileceği söylendi. Tüm üst batın USG çektirmem söylendi. Acaba daha önemli bir rahatsızlığım olabilir mi? Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Uzm.Dr. Faruk Akçay

Böbrek fonksiyonları değerlendirilmeli. Metabolik hastalıklar açısından tetkik edilmelisiniz. Böbrekte, taş ve veya idrar yolu enfeksiyonu olabilir.

Kan Sayımı, Crp, Sedimantasyon, Glikoz, Üre, Kreatinin, Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Fosfor, Ürik Asit, Alp, Alt, Ast, Ggt, Ldh, Hbs Ag, Antihbs, Anti Hbc Igg, Antihcv, Total Protein, Albumin, Kolesterol, Trigliserid, Vldl, Ldl, Hdl Kolesterol, Tam İdrar Tetkiki, İdrar Kültürü, 24 Saatlik İdrarda Protein, Üriner Sistem Usg, Abdomen Usg yapılması uygun olur. Geçmiş olsun...

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri