Yeni Doğuş Spastik Çocuklar Özel Rehabilitasyon Merkezi

Ankara / Çankaya

Telefon:(0312) 467 84 42
Fax:(0312) 426 24 54
Adres:Kırlangıç Sok. No: 9 06700
Website:www.yenidogus.com

Harita

Yeni Doğuş Spastik Çocuklar Özel Rehabilitasyon Merkezi adres ve iletişim bilgileri. Yeni Doğuş Spastik Çocuklar Özel Rehabilitasyon Merkezi tanıtım sayfası. Yeni Doğuş Spastik Çocuklar Özel Rehabilitasyon Merkezi randevu alma.

Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulundan 5 yıllık bir eğitim sonucu Fizyoterapist olarak 1982 yılında mezun oldum. Üniversitedeki öğrencilik yıllarımda tanıdığım ve çok büyük sevgiyle bağlandığım spastik çocuklar için ilk merkezi 1982 yılı Ağustos ayında, YENİDOĞUŞ'u ise 30 Aralık 1983' de kurdum. YENİ DOĞUŞ Türkiye'de kurulan ilk özel spastik çocuklar rehabilitasyon merkezi ünvanını taşıdığı gibi şu anda Türkiyenin en donanımlı ve en büyük özel spastik çocuklar rehabilitasyon merkezidir.

28 yıllık bu süre içerisinde, yüzlerce spastik çocuk ve ailesiyle birlikte oldum. Spastik çocukların tedavi ve eğitiminde grup çalışmasının ne kadar önemli olduğunu bildiğim için bu alanda çalışmak üzere hakiki CP. Fizyoterapistleri ve Eğitimcilerini yetiştirmeye çalıştım. Fizyoterapi alanında birçok uygulamalardan yararlanarak YENİDOĞUŞ TEKNİKLERİNİ ekibimle birlikte yaratıp, geliştirdim. Uyguladığımız tedavi eğitimin sonucunda bu gün Türkiyenin hemen hemen her yerinde YENİ DOĞUŞ 'lu birçok spastik çocuk toplum içinde kimi okuyarak kimi çalışarak ama başta topluma kendini kabul ettirmiş olarak yaşantılarını sürdürmektedir. Ayrıca İngiltere, ABD, Almanya, İsveç, Hollanda, Rusya, Avusturalya, Japonya ve Kıbrıs'tan merkezimize tedavi için gelen Türk ve yabancı uyruklu çocuklar başarımızın nerelere kadar uzandığını kanıtlamaktadır.

Dünyanın en güzel varlıkları olduğuna inandığımız spastik çocuklara ve ailelerine daha nice yıllar hizmet edebilmek için, ben ve her geçen gün büyüyen YENİ DOĞUŞ ekibi olarak sonuna kadar yanınızdayız diyoruz.

Diğer Çankaya Hastaneleri