Yeditepe Üniversitesi Göz Hastalıkları Araştırma ve Uygulama Merkezi

İstanbul / Beşiktaş

Telefon:0(212) 211 40 00
Fax:0(212) 211 25 00
Adres:Şakir Kesebir Cad. Gazi Umur Paşa Sk. No: 28 34349 Balmumcu
Website:http://www.yeditepehastanesi.com.tr/v2/Icerik/Goz-Merkezi/Hakkimizda.aspx

Harita

Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi Beşiktaş Balmumcuda hasta kabulune başlamıştır. Hastane İstek Vakfının kurucusu ve başkanı Sayın Bedrettin Dalan’ın üstün fedakârlıkları ve özverisiyle kurulmuştur.

Hastenemiz dünyanın en modern ve en ileri tetkik ve tedavi cihazları ile donatılmıştır. Cihazlar seçilirken hiçbir şeyden fedakarlık yapılmamış, her markanın en pahalı ve en üstünleri tercih edilmiştir. Alınan tüm cihazlar her 3 ayda bir upgrade(yani ileri modelleri mevcut ise değiştirilmektedir) edilmektedir. Yani cihazlar hep en bilgiler ile güncellenmektedir.

3000 metrekare alan üzerine kurulmuştur.

Hastanemizin Amacı

Hastane en son teknoloji ile, özel bir hastaneden dahi daha lüks ve üstün bir hizmet sunarken bunun yanında bir Üniversite Hastanesinin güvenirliliğini, ciddiyetini, bilimselliğini ve dünyadaki en son yenilikleri ve en son araştırmaları hastaların hizmetine sunacaktır.

Doktor kadrosunun çoğu genç, dinamik, ve aktif bir kadrodan oluşmaktadır. Doktorlarının çoğu A.B.D.’lerinde, Almanya'da ve yurtdışında en iyi hastanelerde eğitim görmüş ve çalışmıştır.

Yine hemşire ve yardımcı personeli sadece göz hastalıkları konusunda eğitim almış çok tecrübeli genç ve dinamik bir kadrodur.

Hastane binası akıllı bina olarak yapılmış olup ısıtma, soğutma, havalandırma, yangın söndürme, iletişim ve görüntüleme sistemleri tamamen bilgisayar kontrolu altındadır.

4 adet ameliyathanesi "laminer akım" sistemi ile havaladırması yapılmaktadır. Bu sistem çok pahalı olduğundan Türkiyede birçok hastanede sadece hepa filtre ile ameliyathanelerin havalandırması yapılmaktadır. A.B.D.’de ise laminer akım sistemi olmayan ameliyathanelere çalışma izni dahi verilmemektedir. Dolayısıyla ameliyathanelerimiz A.B.D.’lerinin standardında olup dünyada olabilecek en temiz ortamı sağlayan ameliyathane diyebiliriz.

A.B.D.’deki Göz hastanelerinde dahi, hastanemizdeki kadar tam teşekkülü tetkik ve tedavi aletlerinin hepsinin bir arada bulunduğu bir hastane yoktur diyebiliriz.

Türkiyede başka hiçbir hastanede bulunmayan ve ilk defa olarak yurdumuzda bulunan birçok tetkik ve tedavi cihazlarına sahibiz.

Hastanemizde göz hastalıkları ile her konuda tetkik ve tedavi yapılabilmektedir. Hastalarımızın hiçbir konuda yurtdışına gitmesine gerek yoktur.

Sonuç olarak; Yeditepe Üniversite Göz Hastanesinin kuruluş amacı sadece vatandaşlarımıza değil aynı zamanda yurt dışından gelecek hastalarada en son tetkik ve tedavi olanakları sunmaktır. Hedefi yurt dışında ismini duyurmak ve yurt dışında refere bir hastane olmaktır.

Hedefimiz; Göz Hastalıkları konusunda dünyanın örnek alabileceği, lider, örnek ve herkesin hastalarını refere edebileceği bir referans hastanesi olmaktır.
 

Diğer Beşiktaş Hastaneleri