Türkiye MS Derneği Ankara

Ankara / Çankaya

Telefon:0(312) 435 82 20
Fax:0(___) ___ __ __
Adres:Meşrutiyet Caddesi Ataç 2 Sokak No: 72 Daire: 1-2 Kızılay
Website:www.turkiyemsankara.net

Türkiye MS Derneği Rehabilitasyon ve Rekreasyon Merkezi;

Türkiye MS Derneği olarak ülkemize bir MS Rehabilitasyon ve Rekreasyon merkezi kazandırmak amacıyla bir proje başlatılmıştır. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 1993 yılında Şişli ilçesinde bir arsa satın alınmış ve 2000 yılının Temmuz ayında merkezin inşaatına başlanarak kaba inşaatı bitirilmiştir.

Örnekleri Amerika ve bazı gelişmiş Avrupa ülkelerinde bulunan bu tip merkezler derneğimizce incelettirilmiş ve MSIF’in de katkılarıyla tam bir MS merkezi olarak tasarlanmıştır.

Bu merkezde 1000 m2 kapalı alan üzerinde; Doktor muayene ve tedavi hizmetleri, Fizyoterapi, Psikoterapi, Hidroterapi, Hasta ve hasta yakınları eğitimi, Konferans salonu, Kütüphane, Kafeterya, Günübirlik uğraş alanları, Yönetim ve idare birimleri planlanmıştır.

Bu merkez açıldığında Türkiye’deki 40.000 MS’li bu olanaklardan yararlanacaktır. MS sadece MS’lileri değil, onunla birlikte yaşayan yakınlarını da etkilediği için bu kişiler de bu olanaklardan yararlanmış olacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Türkiye MS derneği olarak yapımına başladığımız MS Rehabilitasyon ve Rekreasyon Merkezi, MS’lilerin yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olacak ve aynı zamanda Türkiye’nin ve Türkiye MS hareketinin uluslararası alanda saygınlığını arttıracaktır.

Türkiye Multipl Skleroz Derneği

Vizyonumuz

Modern teknolojinin sunduğu çağdaş iletişimdeki tüm olanakları kullanarak ülkemiz yaşayanlarına MS hastalığını tanıtmak ve bu hastalık tanısı konmuş üyelerimize hastalığın her aşamasında gerek tıbbi, gerekse psikolojik rehber olmak temel vizyonumuzdur.

Misyonumuz

Ülkemiz yaşayanlarının MS hastalığını tüm yönleri ile tanıyarak bilinçlendirilmesinde önder olmak ve bu amaçlı diğer ülkelerce kurulmuş dernekler ile uluslararası katılımlarla kurulmuş konfederasyonlarda ülkemizi temsil etmek.

Diğer Çankaya Hastaneleri