Soranus Tüp Bebek Merkezi

Bursa / Bursa Merkez

Telefon:0(224) 232 24 70
Fax:0(224) 273 19 91
Adres:Zübeyde Hanım Caddesi Şeyda Apt. No: 5/16 Çekirge
Website:www.soranus.com

Harita

Kliniğimiz 1998 yılında Bursa ve çevresinde yaşayan insanlara, kadın hastalıkları ve doğum konusunda ihtiyaçları olan tıbbi hizmeti, en yüksek standartlarda, başka bir şehre gitmelerine gerek kalmadan yaşadıkları çevrede alabilmelerini sağlamak amacıyla kuruldu. Bu hedefimizi yansıtmak için kliniğimizin adını koyarken milattan sonra ikinci yüzyılda Anadolu’da yaşamış ve modern jinekoloji ve doğum biliminin temellerini atmış olan Efesli Soranus’un ismin seçtik.

Ekibimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum konusunda Bursa’da birçok ilki gerçekleştirmiştir. Kliniğimiz kurulduğu günden itibaren anne karnındaki bebeklerde ultrasonografi ile anomali taraması yapılmaya başlanmıştır. Yine bu amaçla Bursa’daki ilk genetik amniosentez ve kromozom analizi çalışmaları Soranus tarafından yapılmıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik bölümü ile işbirliğine gidilerek anne karnındaki bebeklerin sağlıklı olup olmadığı kesin bir şekilde anlaşılabilmiştir. Aileler anomalili çocukların doğumunun neden olduğu üzüntülerden kurtarılmıştır. 2004 yılından itibaren gerçek 4 boyutlu ultrasonografi hizmetini de en üst düzey ultrasonografi cihazlarıyla ve ultrasonografi konusunda ileri eğitimli doktorlar ile vermekteyiz.

Normal jinekolojik muayenede saptanamayan rahim ağzı kanserlerinin erken dönemde saptanmasına yönelik kolposkopik incelemeyi rutin muayenenin bir parçası haline getirerek smear ile tanısı gecikebilecek rahim ağzı kanserlerinin erken dönemde tanınmasını sağlamaya çalıştık.

Çocuk sahibi olamayan eşlerin sorunlarının çözümüne yönelik modern tedaviler Bursa’da ilk defa kliniğimizce uygulanmıştır. 1998 yılında İstanbul’daki bir hastane ile yardımlaşarak tüp bebek çalışmaları başlatılmıştır. Halen bu çalışmalar 2004 yılında kendi kliniğimiz bünyesinde kurulan Tüp Bebek merkezinde kendi yetiştirdiğimiz elemanlar tarafından devam ettirilmektedir.

Bursa’nın ilk tüp bebeği Soranus tarafından gerçekleştirilmiştir. İlk kuşak tüp bebeklerimiz bu yıl ilkokula başlamaktadır. Daha önce yapılan klasik tedavilerle çocuk sahibi olamamış birçok aile şimdi bizim çabalarımızla doğan çocuklarını büyütmenin mutluluğunu yaşıyor.

Merkezimiz Bursa’da ekip ve yerleşimi değişmeden, kesintisiz olarak en uzun süredir hizmet veren tüp bebek merkezidir.

Soranus Tüp Bebek Merkezi şu an dünyadaki en yüksek standartlara ulaşmıştır. Bu birimde Laser Hatching ve dondurarak embriyo ve sperm saklama dahil her türlü tüp bebek işlemi son derece başarılı olarak yapılmaktadır.

Eskiden tüp bebek hastaları tedavi için İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlere giderken, Bursa gibi büyük bir şehre yakışmayan  bu tutum artık değişmektedir. Şimdi başka illerden  hastalar Bursa’ya gelmektedir. İstanbul ve diğer yakın illere ek olarak kliniğimize Artvin, Ardahan, Şanlıurfa, Giresun, Zonguldak, Muğla ve Edirne gibi illerden de hastalar gelmektedir. Ek olarak son zamanlarda Almanya gibi dış ülkelerden de gelen hastalarımız vardır.

Halkımızı önemli sağlık sorunlarına karşı bilgilendirmek ve onların sağlık bilincini artırmak amacıyla görsel ve yazılı medyanın da desteğiyle birçok eğitim programı düzenledik. Bu çabaların sonucu olarak toplumun büyük bir kısmını ilgilendiren konularda ciddi bir duyarlılığın oluşmasına öncülük etmeye çalıştık.

Eğitime ve öz değerlerimize önem verdik, çalışmalarımız için gerekli personelimizi başka kurumlardan transfer etmek yerine gerekli eğitimleri almalarını sağladık.

Personelimizin gerek yurt içinde gerek yurt dışında öğrenecekleri konunun en iyi uygulandığı merkezlerde eğitime alması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Tıptaki her türlü gelişme kliniğimizce yakından izlenmektedir. Ekibimizdeki doktor, embriyolog ve hemşireler yıl boyunca hem ulusal, hem de uluslararası kongrelere, kurs ve devam eden eğitim toplantılarına olarak katılmakta, tebliğler sunmaktadır.

Özellikle kısırlık, tüp bebek, gebelik, riskli gebelik, prenatal tanı konularındaki kongre ve kurslar düzenli olarak takip edilmektedir.

Önümüzdeki yıllarda da Türkiye’nin en iyi kadın hastalıkları ve doğum merkezlerinden birisi olabilmek için çabalarımız devam etmektedir.

Diğer Bursa Merkez Hastaneleri