Özel Koru Ankara Hastanesi

Ankara / Çankaya

Telefon:0(312) 444 66 02
Fax:0(312) 284 98 22
Adres:Kızılırmak Mah. 1450. Sokak No:13 Çukurambar
Website:www.koruhastanesi.com

 

Hakkımızda

.

2011 yılı ocak ayında Ankara’nın Balgat semtinde hizmete açılan Özel Koru Balgat Hastanemiz ve 2012 yılı mayıs ayında hizmete açılan Koru Sincan Hastanemizle yüksek standartlarda sağlık hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Koru Hastaneleri hastane sistemine uygun fiziki alt yapısı, tüm branşlarda hizmet sunan uzman kadrosu, modern teknoloji kullanan alt yapısıyla Ankara’nın yanı sıra çevre illerden ve yurt dışından gelen hastaların tercih ettiği sağlık kuruluşu olma özelliğini taşımaktadır.

Özel Koru Hastaneleri;


KVC Yoğun Bakım Ünitesinde kalp damar rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan hastaların, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibini ve desteklenmesini sağlamaktadır.Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde kuvöz, açık yatak, ventilatörlü transport kuvöz, invaziv girişimli monitör, bilirubinometre ve fototerapi cihazları ile tam donanımlı hizmet vermektedir.

 

Koroner Yoğun Bakım Ünitelerinde, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli olarak yakından takip edildikleri, hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özellikli birimlerimizle hizmet vermektedir.

 

Gastrointestinal Hastalıklar Tanı ve Tedavi Merkezi (GI) yaklaşık 100m² radyoaktivite-korunaklı alanda iki adet tam teşekküllü endoskopi ünitesi, proktoloji ünitesi, ERCP ve perkütan girişimler/girişimsel radyoloji ünitesi, hasta derlenme (recovery ünitesi), yıkama/sterilizasyon ünitesi ve sekretarya birimleriyle çağdaş bir Gastrointestinal Tanı - Tedavi merkezi’dir. Uygun monitorizasyon ve anestezi ekibinin tam zamanlı katılımı ile tüm endoskopik/kolonoskopik işlemler ve diğer invaziv girişimler güvenle ve tamamen ağrısız olarak gerçekleştirilmektedir. Girişimler sonrası takibi gereken hastalar, Gİ Ünitesi derlenme odasında ya da yataklı servislerde ilgili ekipler tarafından izlenebilmektedir.

 

Ürolojik – Üro-onkoloji Ünitesinde ürolojik kanserlerin tedavisi laparoskopik olarak yapılmakta, böbrek taşlarının tedavisinde perkütan yöntemler uygulanmakta, iyi huylu prostat büyümesinin tedavisinde elektrokoterizasyon ile rezeksiyonun yanında plazma-kinetik enerji kaynağı kullanılmaktadır.

 

Radyoloji ünitesinde, bilgisayarlı tomografi (GEHiSpeed Dual), renkli doppler ultrasonografi (GE logic), kemik dansitometri, computerised röntgen, mamografi (GE alpha ST) cihazları ile her türlü radyolojik tanı işlemi yapmakta ve her türlü girişimsel radyolojik işlemler uygulanmaktadır.

 

Kozmetoloji ve lazer ünitesinde yüz gençleştirme ve epilasyon uygulamalarının yanı sıra yüzde ve bacakta genişlemiş kılcal damarların, ciltteki koyu renkli lekelerin ve yaşlılık lekelerinin tedavisi yapılmaktadır. Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Biriminde burun estetiği, göğüs küçültme, büyültme, dikleştirme, liposuction, karın germe, kadın ve erkek cinsel organ estetiği, yağ transferi ile dudak yüz dolguları, botoks uygulamaları yapılmaktadır.

 

Balgat Hastanemiz 51, Sincan Hastanemiz 81 yatağıyla halkımıza en üst seviyede sağlık hizmeti sunmaktadır. Her iki hastanemiz toplam 6 adet donanımlı ameliyathaneleriyle tüm cerrahi branşlarda hizmet vermektedir. Donanımlı laboratuvar ve radyoloji ünitelerimizle desteklenen dahili branşlarımız hastalarımıza hizmet sunmaktan mutluluk duymaktadır. 2013 yılı sonunda hizmete açılması planlanan 35.000 metre karelik, 210 yataklı Çukurambar Hastanemizde hasta memnuniyetini düşünen fiziki alt yapısı, ileri teknoloji donanımı ve akademik kadrosuyla vatandaşlarımıza ve yurtdışından gelen hastalara hizmet vermeye başlayacağız.

 

Bilgi, ilgi ve sevgiyle…

 

 

Vizyon/Misyon

.

Vizyon

Sağlıkta güvenilir, kaliteli ve şeffaf hizmet anlayışı ile insanların tercih ettikleri ilk adres, sağlık çalışanlarının kariyer hedeflerinin merkezinde referans gösterilen bir kurum olmak.

Misyon

Akademik ve etik anlayışı ile, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, hasta ve hasta yakını memnuniyeti odaklı, çalışanlarının haklarına saygılı, insan hayatını her şeyden fazla önemseyerek hayatı güzelleştirmeyi hedefleyen, tıbbın tüm alanlarındaki değişimleri takip ederek bu değişime ayak uyduran, sağlık sektörünün ihtiyaçlarını gören ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekçi politikalar ile büyümeyi hedefleyen sağlık kuruluşu olmak.

Diğer Çankaya Hastaneleri