Ornöram Fizik Tedavi - Ortopedik ve Nörolojik Rehabilitasyon Merkezi

İstanbul / Fatih

Telefon:(0212) 589 69 66
Fax:(0212) 589 79 88
Adres:Necip Asım Sok. No: 26 Çapa
Website:www.ornoram.com.tr

Harita

Merkezlerimizde 3 Fizik Tedavi Uzmanı, 1 Nöroloji Uzmanı, 1 Dahiliye Uzmanı, 11 Fizyoterapist, 9 Hemşire, 4 Sağlık Memuru, 15 Yardımcı Personel hizmet vermektedir.

Röntgen, EMG (elektromiyografi) ve laboratuar hizmetleri kendi bünyemizde diğer görüntüleme ve tetkiklerse anlaşmalı kurumlar tarafından verilmektedir. Gerekli durumlarda tüm branşlarda deneyimli konsültan hekimler tedavi sürecine dahil edilmektedir.

Özel durumu olan hastalarımız için kurumumuza ait ambulansla 24 saat hizmet verilmektedir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hastalarımız gerektiği durumlarda evlerinden alınıp tedavi sonunda tekrar evlerine özel servislerimizle bırakılmaktadır.

Hastalarımız merkezimize başvurduğunda, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman doktorumuz tarafından muayene ve değerlendirilmesi yapılmaktadır. Tanı amaçlı tetkiklerin yapılması veya eksik bulunan tetkiklerin tamamlanmasından sonra fizyoterapist tarafından hastanın fonksiyonel değerlendirmesi yapılır. Bu değerlendirme; kas gücü testi, eklem hareket açıklığının ölçümü, postür (vücut duruş şekli) analizi, yürüme analizi, solunum kapasitesinin değerlendirilmesi, günlük yaşam aktivitelerinin değerlendirilmesi şeklindedir.

Tüm bu uygulamalardan sonra hastanın fizik tedavi ve rehabilitasyon programı oluşturulur. Gerekli görüldüğü durumlarda diğer uzmanlarımızın (Dahiliye ve Nöroloji) görüşlerinin alınması ile tedavi programı desteklenir.

Hedeflenen aşamaya gelinen ve tedavisi bitirilen hastanın sosyal çevresinde gerekli düzenlemeler yapılır. Hastanın evi, bahçesi, ,işyeri, arabası, kullandığı ev gereçleri, banyosu ve mutfağı bağımsızlık seviyesine göre yeniden yapılandırılır.

Diğer Fatih Hastaneleri