Metropol Hipertansiyon Kliniği

Ankara / Çankaya

Telefon:(0312) 479 70 34
Fax:(0312) 483 16 56
Adres:Nisan Sokak Numara 7 06400 Dikmen
Website:www.hipertansiyonmerkezi.com

Harita

Sadece Ankara’nın değil, ülkemizin en önemli yüksek tansiyon merkezidir. 1994 yılında kurulan kliniğimiz kısa zamanda önemli bir gelişme göstermiş, modern teknolojinin ve kaliteli hizmetin öncüsü olmuştur.

Kliniğimiz aşağıdaki bölümlerle hizmet vermektedir.

Hipertansiyon Kliniği: İlk kurulan bölümdür. Bugün yüksek tansiyon alanında ülkemizde referans merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu bölümde yüksek tansiyonun nedeni araştırılmakta, vücutta yaptığı hasarlar ve şiddeti belirlenmekte, diğer risk faktörleri ile ilişkisi saptanmakta ve aktif olarak hasta tedavisi yapılmaktadır.

Laboratuar: Rutin  kan  ve idrar testleri ile normal biyokimyasal analizler, diğer testler ise, Ankara'nın bazı saygın laboratuarları ile anlaşmalı olarak yapılmaktadır.

Röntgen: Tüm düz grafileri çekebilecek yetenekte gelişkin bir röntgen cihazı ile hastalara hizmet verilmektedir.

Bilgisayarlı Tomografi: Ankara’nın teknolojik olarak en gelişkin tomografi cihazlarındandır. Beyin, akciğer, bel, boyun ile karın organlarının ayrıntılı görüntülenmesi.

Klasik Ultrasonografi: Karın organlarının görüntülenmesi ayrıntılı olarak yapılabilmektedir. Bu sayede karaciğer, dalak, böbrekler ve yumurtalıklardaki hastalıkların tanısı konulabilmektedir. Yüksek tansiyon hastalarında çok görülen karın damarındaki genişlemeler erkenden tanınabilmektedir. Ayrıca yüzeyel probu ile meme, troid, testis ve lenf bezleri gibi organlar incelenebilmektedir.

Diğer Çankaya Hastaneleri