Marmara Nükleer Tıp Merkezi

İstanbul / Şişli

Telefon:(0212) 444 46 68
Fax:(0212) 219 82 22
Adres:Mongeri Binası 19 Mayıs Mahallesi Dr. Şevket Bey Sokak No:5
Website:http://www.mnt.com.tr

Harita

Nükleer Tıp işletmeciliğinde ilk olan ve faaliyetlerine 1990 yılında International Hospital Nükleer Tıp Birimi'nin işletmesini üstlenerek başlayan MNT, hizmet ağını kuruluşundan bugüne Türkiye genelinde özel ve kamu sağlık kurumlarında faaliyet gösteren elliye yakın merkeze yükseltmiştir.

MNT, 20 yılı aşkın tecrübesi ile ekipman, sağlık personeli ve radyofarmasötik sağlayarak “Nükleer Tıp Bölümü” ve “Radyasyon Onkolojisi Bölümü” işletmeciliği çözümleri sunmaktadır. MNT Sağlık Hizmetleri A.Ş.'nin hedefi, sağlık sektöründe tanı ve kanser tedavi çözümlerini entegre olarak sağlık işletmelerine sağlamaktır.

MNT, gama kamera ile yapılan nükleer tıp tetkikleri, SPECT/CT ve PET/CT gibi yeni teknolojiler ile birlikte, “İntraoperatif Gama Prob” uygulamaları, “Radyonüklid Tedavi” ve “Kemik Mineral Yoğunluğu” ölçümü konularında danışmanlık, fizibilite, tasarım ve eğitim hizmetleri vermekten, hem cihazı, hem de personeli ve radyofarmasötiği sağlayarak “Komple Nükleer Tıp Bölümü İşletmeciliği” çözümlerine kadar değişen konularda engin bir tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir.

MNT, ülkemizde Pozitron Emisyon Tomografisi (PET) uygulamasını ilk başlatan kuruluştur. Türkiye’de ilk PET çalışması 2000 yılında International Hospital’da bulunan ve MNT tarafından işletilen Nükleer Tıp Bölümü’nde başlamıştır. Yine Türkiye’nin ilk SPECT/CT uygulaması da MNT tarafından başlatılmıştır.

MNT'nin en önemli özelliklerinden biri de, hizmetlerini Türkiye'nin her yerinde aynı kalite standartları altında uygulamaktır. Erzurum'dan Antalya'ya, İzmir'den Uşak, Kütahya, Urfa'ya kadar pek çok noktada hizmet sunan MNT, sağlık sektöründe kalitenin tanımını, yüksek standartlarıyla yeniden belirlemiştir. Yatırımlarına her geçen yıl artan bir ivme ile devam eden MNT, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve UEMS/EBNM Nükleer Tıp Akreditasyonu sahibidir.

Nükleer Tıp ve Radyasyon Onkolojisinde öncü ve örnek olup hizmetlerini yakın coğrafyaya da taşıyarak en yaygın hizmet ağına ve en geniş uzman kadrosuna sahip bir kuruluş konumunu daima sürdürmeyi hedefleyen MNT, sağlık konusunda faaliyet gösteren kurumlarla güçlü bir iletişim kurarak sağlık politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

 

Türkiye ve yakın coğrafyada, iş birliği içerisinde bulunduğumuz kurumlara ve hizmet verdiğimiz hastalarımıza, ulusal – uluslararası kalite standartlarında ileri tanısal görüntüleme ve onkolojik tedavi çözümleri sunmaktır.

VİZYONUMUZ

Sağlık sektöründeki girişimlerimiz ile uluslararası alanda yaygınlığımızı ve bilinirliğimizi arttırmak, teknolojik gelişmeleri takip ederek hizmet kalitesinde dünya standartlarını yakalamış bir marka olmak.

Diğer Şişli Hastaneleri