Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi

İstanbul / Bayrampaşa

Telefon:(0212) 613 91 06
Fax:(0212) 544 82 35
Adres:Yenidoğan Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi Özel İdare İş Merkezi Kat: 2 No: 242
Website:www.kizilay.org.tr

Harita

Kızılay Bayrampaşa Şubesi 1964 yılında kuruldu. O yıllarda Bayrampaşa, halkının çoğunluğunu göçmenlerin oluşturduğu fakir bir semt idi. Yardımlar bölgeye ancak civar semtlerdeki Kızılaylar aracılığıyla güçlükle ulaşıyordu. Kızılay yardımlarının bu fakir bölgeye daha kolay ulaşabilmesi için zamanın valisi, o sırada muhtarlık yapmakta olan Şerafettin Hülagü’ ye Bayrampaşa’da bir Kızılay Şubesi kurmasını önerdi. Böylece Kızılay Bayrampaşa Şubesi kiralık küçük bir ofiste Şerafettin Hülagü başkanlığında faaliyete geçti.

Bir soba ve bir doktorla hizmete başlayan Kızılay Bayrampaşa Şubesi Uzman Doktorları kaliteli idari ve sağlık personeli ile iki ayrı modern Tıp Merkezinde ve Aşevinde kaliteli ve ucuz hizmetle halkın sevgi dolu takdirini kazanmanın gururunu yaşamaktadır.

Gelişen ve büyüyen Kızılay Derneğinin yeniden yapılanma sürecinde yerini alan Şubemiz sağlık alanında Kalite Belgesi almak için de çalışmalarına başlamıştır. Şubemizin en kısa sürede bunu başarıyla gerçekleştireceğine inanıyoruz.

Diğer Bayrampaşa Hastaneleri