T.C. Sağlık Bakanlığı İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Kocaeli / Kocaeli Merkez

Telefon:(0262) 319 50 79
Fax:(0262) 319 50 19
Adres:Yuvam Akarca 2. Etap Konutları Yanı
Website:www.izmitdogumcocuk.gov.tr

İzmit Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, TERRA-1 projesi kapsamında, Projesi ve Finansı Avrupa İskân Fonu tarafından sağlanılmıştır. Yaklaşık 15 milyon Euro harcanarak yapılan hastanemiz İzmit ilçesi sınırları içinde Yuvam Akarca semtindedir.

Hastane 80.000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. 30.000 metrekaresi kapalı alandır. 200 yatak kapasiteli, her odası iki yataklı olup, odalarda banyo, tuvalet, TV, buzdolabı mevcuttur. Kadın Doğum, Çocuk ve Acil Hastalar için 24 saat hizmet veren Acil Servisi, 6 adet Ameliyathanesi, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji Laboratuarları, Röntgen, Kan İstasyonu, 32 adet Poliklinik Odası, her doktorumuzun kendilerine ait birer özel odaları bulunmaktadır.

Hastanemiz binası akıllı bina tabir edilen en son yeniliklerle donatılı olarak deprem riskine karşı üstün korunmaya sahiptir.

Misyonumuz

Kadın ve çocuk sağlığını korumak ve hastalıklarını tedavi etmek, bu alanda halkımıza rehberlik yaparak ülkemize sağlıklı nesiller kazandırmaktır.

Vizyonumuz

Bölgemizde kadın ve çocuk sağlığı ve hastalıkları dalında en çok tercih edilen hastane olmak İlkeli, kesintisiz, temiz, güler yüzlü sağlık hizmeti sunmak.

Diğer Kocaeli Merkez Hastaneleri