Dentamed Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

İstanbul / Beşiktaş

Telefon:0(212) 351 63 85
Fax:0(___) ___ __ __
Adres:Nispetiye Caddesi No: 39 Kat: 1/2 Daire: 3/5 Etiler
Website:www.dentamed.com.tr

Harita

Bizler; 1980’ li yılların son çeyreğine geldiğimizde tüm branşları içinde bulunduran bir ağız diş sağlığı merkezi kurmanın gereğine inanmıştık.

Bu kurumda çalışan diş hekimleri deneyimli ve uzman, yardımcı personel ise hijyen koşullarını iyi bilen ve uygulayan mümkünse lisans düzeyinde eğitim görmüş sağlık personeli olmalıydı.

Ayrıca daha önce muayenehane pratiğinde gördüğümüz zorlukları yaşamamak için protez laboratuarları bünyesinde bulunmalıydı.

1988 yılı sonunda; biz diş hekimleri (Ertuğrul Oğuz, Yakup Mete, Macit Karataşlı, Hüseyin Karataşlı) bu düşünce ile yola çıkarak “Dentamed Sağlık Hizmetleri A.Ş.” yi hayata geçirdik.

1989 yılında Bağdat Caddesi Çiftehavuzlar’da Dentamed Diş Hastanesini kurmak için çalışmalara başladık. Önceleri Batı Dilleri Merkezi olarak bilinen tarihi binayı kiralayıp yurtdışında örneklerini gördüğümüz tek gün hastanesi düşüncesini gerçekleştirmeye çalıştık. Modern bir ameliyathane ve hasta odaları ile donatılmış bir şekilde hazırlıklarımızı bitirdik. Karşımızı çıkarılan bürokratik engeller nedeni ile ruhsat işlemleri uzayınca çalışmalarımızı tedavi merkezi olarak sürdürdük.

1990 yılı başında aktif çalışmaya başladık. Özverilerle ve kendi gücümüzle ortaya çıkardığımız bu oluşumu tüm maddi ve manevi zorluklara rağmen başarı ile sürdürdük. Bu aşamada bizlerle beraber çalışan ve bu kurumun yücelmesine katkısı olan öğretim üyesi ve uzman meslektaşlarımızın önemli çabaları oldu. Diş hekimliğinin hızla gelişen bilimselliğini yakından takip ederek her turlu tedavi yöntemlerini merkezimizde yaptığımız toplantı ve çalışmalarla en üst seviyede tutmaya çalıştık.

1994 yılında Etiler Nispetiye Caddesinde Dentamed Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni aynı düşüncelerle hayata geçirdik. Bu kliniğimizde tüm uzmanlık branşları ile çalışmalarını başarı ile sürdürmektedir.

2000 yılı başından bu güne Kadıköy Göztepe Zülüflü İsmail Paşa Köşkü’nü restore ederek ve binanın tarihi dokusunu özenle koruyarak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Dentamed bundan sonra da kabul edilebilir bir fiyat politikası izleyecek, hijyenden, tedavi kalitesinden ödün vermeden çağdaş diş hekimliğinin tüm gereklerini kliniklerinde uygulayacak, çalışmalarını bizlere güvenerek güç veren dost ve hastalarımızın katkısıyla sürdürecektir.

Diğer Beşiktaş Hastaneleri