Fibromiyalji Sorunuyla 2. Kez Karşılaşıyorum, Ne Yapmalıyım?

Sayın hocam bende fibromiyalji rahatsızlığı var.

Şuanda ağrım mesane ve idrar yollarında yanma, kamışta ve makatda ağrılı yanma, testislere yakın bacak aralarında ağrı ve bazen idrara acele çıkma hissi, karında patlıcakmış gibi şişlik şeklinde seyretmekte. Aynı sorunları 2. kez yaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Saygılarımla. Teşekkürler.

Uzm.Dr. Faruk Akçay

Fibromiyalji için kullandığınız ilaçlar mevcut mu? Varsa hangileri?

Şikayetleriniz Fibromiyaljiye bağlı irritabl barsak sendromu, irritabl mesaneye bağlı olabilir. Bu nedenle fibromiyaljiya bağlı barsak mesane tembelliği dışında organik bir nedeni dışlamak için kan sayımı, crp, sedimantasyon, TSH, Serbest t4, tam idrar tetkiki, idrar kültürü, Batın ve Üriner sistem USG yapılabilinir.

Fibromiyaljide bu hastalığa ellerde ve ayaklarda uyuşma, karıncalanma hissi, vücutta yaygın sabah sertliği, çene ekleminde ağrı, baş ağrısı, irritabıl barsak sendromu (karın ağrısı, şişkinlik, kabızlık), irritabıl mesane (sık sık idrara gitme), kalp krizini taklit edebilen tipte göğüs ağrısı, karın ağrısı, aşırı terleme, adet öncesi gerginlik, ağrılı adet görme, soğuğa karşı tahammülsüzlük, ellerde soğukla birlikte morarma (Raynaud fenomeni), konsantrasyon ve bellek bozukluğu, zihinde boşluk hissi, göz ve ağızda kuruluk, huzursuz bacak sendromu, aşırı ışıklı ortamlardan rahatsız olma gibi pek çok semptom eşlik edebilir.

Dâhiliye İç Hastalıkları bölümüne başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun…

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri