Farenjit Tedavisi İçin Kullandığım İlaçlar İşe Yaramadı, Ne Önerirsiniz?

10 gün önce burun akıntısı, boğaz ağrısı şikayetiyle gittiğim doktordan konulan farenjit ve soğuk algınlığı teşhisi ile yazılan ilaçları (Forza, iliadin sprey ve croixlex 625 mg) kullandım ve ilaçlarım bitmiş olmasına rağmen şikayetlerim hala devam ediyor. Ayrıca bir hafta süren kulak ağrım 2 gündür şiddetlenmiş durumda özellikle yutkunurken çok ağrı hissediyorum. Bu arada kulaklarım kapalı durumda sanki su kaçmış gibi (son 1 aydır denize falan girmedim) sorumu yanıtlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Uzm.Dr. Faruk Akçay

Şikayetlerinizden üst solunum yolu enfeksiyonunuza kulak enfeksiyonu (seröz otit) eklenmiş olduğu anlaşılıyor. Antibiyotik croxilex tb 625 mg tabletin 10 tabletlik ve 14 tabletliği mevcut. Siz muhtemelen 10 tabletini kulanmış olmalısınız. (5 günlük antibiyotik yetersiz gelmiş) Ayrıca 625 mg tablet dozu sizin için az olabilir (croxilex 1 gr tablet gerekebilir).

Şikayetlerinize kulak enfeksiyonu da eklendiğine göre (fizik muayene ile teyit edilebilinir) en az 10-14 günlük antibiyotik tedavisi gerekir.

KBB (Kulak Burun Boğaz) bölümüne başvurabilirsiniz. Geçmiş olsun...

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri